Widzowie obecni na stacji morskiej w Brukseli mogli być świadkami finału rozgrywanego na bardzo wysokim poziomie Agustín Tapia / Arturo Coello et Alejandro Galan / Federico Chingotto.

Światowe numery 1 zaczynały jako faworytki tego meczu, zwłaszcza po zwycięstwie w ostatniej – i jedynej – konfrontacji pomiędzy obiema drużynami. Już, ich szalony serial zatrzymał się w Brukseli, naprzeciwko zadziwiającej pary Chingotto / Galan. „Chingalan” oferuje swój pierwszy wspólny tytuł po zaledwie dwóch rozegranych turniejach, dominując nad Agustínem Tapią i Arturo Coello: 6/4 6/7(4) 6/2.

Pierwszy set rozegrany przez Chingalan

Chingalan Spotkanie rozpoczyna się bardzo mocno, twarzą w twarz z górą Coello/Tapia. Federico Chingotto robi wrażenie i bardzo mocno rani Arturo Coello, która narzeka, że ​​nie jest zbyt wysportowana w tym ostatnim dniu. Rzeczywiście, w grze jest to odczuwalne i pierwsza przerwa następuje bardzo wcześnie przez nasienie 3.

Tyle że w przypadku Arturo Coello jest Agustín Tapia, który to potrafi grać dla dziesięciu ludzi na torze padel. Jego determinacja na boisku a miejsce, które zajmuje, pozwala jego drużynie wrócić do tego meczu.

Jednak pomimo Wróć ze światowych numerów 1, pierwszą rundę wygrywają Federico Chingotto i Alejandro Galan: 6/4.

Zestaw Discorda

Początek drugiego seta przebiega podobnie jak pierwszego. Chingotto i Galan biorą fronty w tej rundzie tamtegomają nadzieję, że będą ostatni w tym meczu. Fede Chingotto i Ale Galan wywierają nacisk tam, gdzie boli ich przeciwników, co pozwala im prowadzić.

Zestaw wydaje się być w kieszeni, a przede wszystkim na horyzoncie widać zwycięstwo Chingotto/Galan. Tak, ale tutaj jest, wydarzenie w grze zakłóca bitwę tytanów na torze centralnym. Sytuacja, która całkowicie ożywi Arturo Coello w tym meczu, jakiej jeszcze w tym finale nie widzieliśmy!

Po temu jak zaoszczędził pięć punktów meczowych, Arturo Coello i Agustín Tapia doprowadzają Galana/Chingotto do tie-breaka. Zwróć uwagę na ogromną uczciwą grę Chingalan tutaj w sprawie nowego, zaskarżalnego orzeczenia arbitrażowego, dało drużynie numer 1 punkt w tie-breaku. Ostatecznie pomoże to Coello/Tapii wrócić w tym meczu i wygrać drugiego seta: 7 / 6 (4).

Chingalan, na koniec napięcia

Ponieważ ten mecz nie może być kontynuowany inaczej, decydujący set rozpoczyna się podobnie jak dwa pierwsze, przy ogromnej presji wywieranej przez Chingotto i Galana, którzy mimo wszystko po przegranej drugim secie otrzymali mocny cios w głowę.

Jednak w tym meczu nadal byli dzielni i udało im się to zaoszczędź pięć punktów przerwania w tym zestawie. Są nawet pierwsi, którzy służą swoim przeciwnikom, po raz kolejny wywierając presję na Agustínie Tapii i Arturo Coello.

Jednak światowy numer 1, bardziej fizycznie pożyczone że w drugim secie tym razem nie są w stanie wykonać a zmontowane. W ostatnim meczu po prostu katastrofalny – Agustín Tapia na jego serwisie niesamowita para Chingotto/Galan udaje się pokonać górę Coello/Tapia, który nie przegrał od 19 meczów !

Zwycięstwo w Brukseli oznacza pierwszy tytuł mistrzowski dla pary Federico Chingotto / Alejandro Galan. Niezapomniany finał dla obu graczy, którzy przejdzie przez wszystkie emocje, zanim w końcu udało im się osiedlić na tym wspaniałym terminalu promowym.

Teraz zawodniczki lecą do kolejnego celu, czyli do Sewilli, która rozpoczęła się już dzisiaj wraz z rozpoczęciem previi, co nie do końca uśmiechnęło się do Francuzów.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.