Podczas gdy zawodowi sportowcy przygotowują się do roku 2024, przyglądamy się zawodnikom, na których będą najbardziej wyczekiwani nowy sezon na torze Premier Padel.

Jon sanz

Rozpoczynamy ten przegląd od gracza, którego nie trzeba już przedstawiać, ale który był jednym z objawień 2023 roku dla ogółu społeczeństwa. Jon Sanz, który w ciągu jednego roku przeszedł od solidnego głównego gracza do bycia członkiem Top 16 (na WPT), zmienił oblicze. Zbudowany z pewnością siebie przez czas spędzony w Ale Galan, następnie osiągnął bardzo dobre wyniki z Coki Nieto. Oczekuje się, że Hiszpanie, którzy kilkakrotnie potrafili zdenerwować pary z najwyższej półki, wyjdą na boisko w 2024 roku.

Oprócz metronomu Nieto, uważnie przyjrzymy się występowi wirującego Sanza, który może doświadczyć poważnych udarów cieplnych. Leworęczny, który zajmuje 22. miejsce w rankingu FIP, ale w wyścigu WPT zajął 10. miejsce, nadal musi pracować nad konsekwencją, aby zbliżyć się do najlepszych. Czy w tym sezonie ugruntuje swoją pozycję naprawdę niezbędnego gracza i poprowadzi swoją parę do czołowej piątki?

Miguel Yanguas i Javi Garrido

Po tym, jak każdy z nich rozegrał swój pierwszy finał mistrzowski, Miguel Yanguas i Javi Garrido postanowili połączyć siły w tym roku. Jeśli na początku sezonu utworzą „tylko” dziesiątą parę, Andaluzyjczycy będą mieli zamiar początkowo zbliżyć się do czołowej ósemki, a potem z pewnością będą dążyć do czegoś lepszego. Mając jeszcze rok w nogach, utalentowany Yanguas chce potwierdzić, że jest już referencją po prawej stronie. Ze swojej strony Garrido, który jest jednym z najpotężniejszych sportowców, chce pokazać, że jest w stanie stawić czoła wielu zawodnikom lewicy.

Na papierze to skojarzenie jest bardzo atrakcyjne, czy na torze będzie równie atrakcyjne?

Alexa Arroyo i Edu Alonso

ARROYO ALONSO MEKSYK OTWARTE

Zrzeszeni pod koniec ubiegłego sezonu młodzi Alonso i Arroyo zdecydowali się kontynuować współpracę w 2024 roku. Dwaj młodzi mężczyźni, tworzący parę typu klasycznego, z prawicowcem o profilu metronomu, zdolnym do obrony mniej więcej wszystkich przeciwne ataki i umieszczanie piłki tam, gdzie chce, a także lewy skrzydłowy z tytaniczną ręką, dali nam wgląd w bardzo dobre rzeczy.

Półfinaliści Mexico Open chcą udowodnić, że są kimś więcej niż tylko head-cutterami. Czy widzisz, jak zbliżają się do miejsc kwalifikujących do Finału Master?

Claudia Jensen i Jessica Castello

Nowa para Castello Jensen 2024

Claudia Jensen i Jessica Castello, ponownie razem po rozegraniu swojego pierwszego finału Master, rozpoczną rok 2024 z zupełnie innym statusem niż w roku 2023. Teraz para numer 6, bardzo młoda leworęczna zawodniczka i utalentowana leworęczna zawodniczka chcą dołączyć do powalczą o Top 4. Czy uda im się to osiągnąć?

Alejandra Alonso i Andrea Ustero

Jak rozmawiać o talentach padel świat, nie wspominając o Alejandrze Alonso i Andrei Ustero! Obaj gracze w wieku 16 i 17 lat mieli za sobą bardzo zaskakujący sezon. Zajmujący obecnie 32. i 38. miejsce w rankingu FIP chcą zrobić kolejny krok. Ci, którzy grali razem w dwóch ćwierćfinałach WPT, będą potrzebowali więcej konsekwencji, ale niezaprzeczalnie mają talent, aby zbliżyć się do pierwszej dwudziestki. A może nawet lepiej?

Lorena Rufo i Claudia Fernandez

Lorena Rufo i Claudia Fernandez, które w 16 roku będą obchodzić swoje 18. i 21. urodziny, stowarzyszone, aby zbliżyć się do czołowej 2024-stki, chcą pokazać, że nie tylko mają nadzieję. Ci dwaj młodzi gracze, będący członkami Top 25 na świecie, będą musieli wykazać się konsekwencją, aby móc przejść na wyższy poziom. Czy im się to uda?

Carmen Goenaga

Carmen Goenaga, obecnie dwudziesta zawodniczka na świecie, stopniowo wspina się po szczeblach kariery. Ta, która w tym roku będzie obchodzić swoje 20. urodziny, pokazuje się coraz częściej. Pochodzący z Salamanki, który w 20 r. dotrze do dwóch ćwierćfinałów, aspiruje teraz do finału mistrzowskiego. A wraz z odejściem bliźniaczek Alayeto na emeryturę już tylko dwa miejsca dzielą ją od słynnej Top 2023. Czy rok 16 czeka ją naprawdę przełomowy sezon?

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !