Premier Padel ogłasza podpisanie umowy transmisyjnej z Sky we Włoszech, Wielkiej Brytanii, w Irlandii, Niemczech, Szwajcarii i Austrii.

Sky, należący do Comcast, zaoferuje Premier Padel, nowy oficjalny światowy obwód padel, zarządzany przez Międzynarodową Federację padel (FIP) i wspierany przez Professional Association of Padel (PPA) i Katar Sports Investments (QSI), nowa ekspozycja dla ponad 24 milionów widzów wśród subskrybentów.

logo nieba premier padelSky podpisało wstępną roczną umowę obejmującą sezon 2022 roku Premier Padel i rozpocznie transmisję od Ooredoo Qatar Major 2022, która rozpocznie się 28 marca w Khalifa International Tennis and Squash Complex w Doha.

Ta wiadomość pojawia się kilka dni po ogłoszeniu duża czteroletnia umowa z ESPN nadawać Premier Padel w prawie 50 krajach regionu LATAM, obejmujących Amerykę Południową, Amerykę Środkową, Meksyk i Karaiby.

Post z logo nieba
Post z logo nieba

Dzięki tym porozumieniom sport dotrze do światowej publiczności, jak nigdy dotąd. Więcej ofert transmisji zostanie ogłoszonych w nadchodzących dniach, ponieważ emocje związane z nowym oficjalnym torem tylko rosną.

Od czasu swojej premiery miesiąc temu, FIP, PPA i QSI wydały szereg ważnych ogłoszeń związanych z nowym oficjalnym torem, w tym potwierdzenie organizacji co najmniej dziesięciu (10) nowych turniejów w tym roku – w tym czterech Major.

Zgłoszenia do pierwszego oficjalnego turnieju, Ooredoo Qatar Major 2022, pobiły już rekordy, z 123 zgłoszonymi parami z 19 różnych krajów. Ogłoszono rekordową kwotę nagród dla każdego Majora na poziomie 525 000 €, a także ujawniono ważne nowe punkty rankingowe dla nowego toru.

Luigi Carraro, Prezydent Międzynarodowej Federacji padel (FIP), powiedział: „Tydzień po tygodniu witamy niesamowitych nowych partnerów, jednocześnie bijąc rekordy i wynosząc sport i jego graczy na niespotykane dotąd poziomy. Od samego początku potwierdzaliśmy nasze pragnienie prawdziwej internacjonalizacji padel i aby zapewnić, że kibice z całego świata będą nam towarzyszyć w tej przygodzie. Sky stając się naszym zaufanym partnerem nadawczym jest zatem wyjątkową wiadomością. Sky jest uważany za absolutny punkt odniesienia wśród międzynarodowych mediów i właśnie w tej perspektywie opiera się ten nowy obwód. Jest jeszcze wiele do zrobienia i nie mogę się doczekać Ooredoo Qatar Major 2022, która rozpocznie nową globalną erę naszego sportu, która rozpocznie się w przyszłym tygodniu.".

Zarząd Stowarzyszenia Zawodowego Padel (PPA) powiedział: „Ta historyczna umowa z Sky pokazuje po raz kolejny, że profesjonalni gracze padel, a sam sport w końcu zyskują międzynarodową ekspozycję, na jaką zasługują. Te transmisje rzucą światło na nasz sport i pozwolą naszym graczom codziennie inspirować nowych fanów w coraz większej liczbie krajów. Dzięki większej ekspozycji nasi gracze będą również inspirować kolejne pokolenie entuzjastów gier. padeli tak naprawdę rozwinie się nasz sport."

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.