Niedawno rozmawialiśmy Nagrody pieniężne de ostateczny Padel Wycieczka i sprawiedliwy podział pomiędzy kategorię męską i żeńską. Mieliśmy nadzieję, że tak będzie w tym sezonie na głównym torze, czyli na torze Premier Padel, ale najwyraźniej nie powinno tak być.

Już w zeszłym sezonie gracze byli mniej płatne niż gracze na koniec turnieju. To było szczególnie widoczne sprawa w Mediolanie. Koperta mężczyzn wynosiła 300.000 €przeciwko 170.000 € za to kobiet. Prawie nagroda pieniężna w połowie tak ważne, z którym ludzie rozmawiali.

Wygląda na to, że w nowym sezonie zaczynamy od nowa na takich samych zasadach jak w roku ubiegłym. Równość nie byłaby przestrzegana i, w zależności od turnieju, kobiety mogły otrzymać nawet o połowę mniej niż mężczyźni.

Jako przykład możemy spojrzeć na konkretny przypadek zwycięzcy turnieju w trzech kategoriach, które w tym roku znajdziemy na Premier Padel : Majorze, P1, P2.

MajorP1P2
Zwycięzcy mężczyzn94.500 €51.000 €30.000 €
Zwycięzcy kobiet49.500 €34.000 €17.000 €

Największa różnica będzie widoczna podczas zawodów typu Major, z różnicą wynoszącą około 50%, a także w P2. Prawdziwy krok wstecz, ponieważ, jak wiemy, parytet płac był skuteczny gdy Greenweez Paryż Major Ostatni rok. Jak również na World Padel Tourw sezonie 2022.

Teraz okaże się, czy tak Nagrody pieniężne będą dystrybuowane w ten sam sposób na każdym turnieju... W każdym razie wygląda to bardzo podobnie koniec równej płacy dla kobiet i mężczyzn.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.