Wygląda na to, że nasi koledzy z Relevo w końcu to zrobili odpowiedź dotycząca zastosowania lub nie słynnego „Punto de oro” (złoty punkt), który wywołał tak wiele dyskusji, kiedy World Padel Tour uczyniło to obowiązkowym w 2020 r.

To by było duży powrót do profesjonalnego obwodu referencyjnego z przewagą po 40A i te gry, które czasami mogą trwać, trwać i trwać.

Pamiętajcie, że nawyki są uparte, a w 2020 roku pojawiło się wiele krytyki World Padel Tour za wdrożenie niniejszego regulaminu bez uwzględnienia opinii graczy. Co więcej, decyzja ta była częściowo jedną z przyczyn buntu wśród graczy: nie sam regulamin, ale sposób, w jaki WPT zmieniło regulamin bez konsultacji z głównymi graczami w tym sporcie, czyli graczami.

Ale stopniowo punto de oro zadomowiło się w swoim gniazdku do tego stopnia, że ​​coraz więcej fanów, którzy byli przeciwko niemu, stało się dziś zwolennikami punto de oro. A poza tym tor Fabrice Pastor, A1 Padel, mógłby kontynuować system „BEZ REKLAM” (bez korzyści).

Dlatego w 2023 r. mieliśmy World Padel Tour ze złotym punktem i Premier Padel z zaletami. Wraz z przejęciem WPT przez Premier Padel, pytanie ponownie pojawiło się na stole: jaka zasada miała zostać przyjęta w pierwszym roku Premier Padel bez WPT.

Oczywiście po konsultacji gracze zatem po raz kolejny skłanialiby się ku odzyskaniu przewagi.

I Bela, o zwrot korzyści, wyjaśniono nam w 2022 r co kryło się za kulisami tego wyboru Premier Padel : „Poddaliśmy to głosowaniu, aby gracze mogli podjąć decyzję. Na 120 głosów zwyciężyła gra bez złotego punktu różnicą 8 lub 9 głosów. Zdecydowałem się wrócić na przewagę.”

W ciągu dwóch lat nie doszłoby zatem do żadnych zmian wśród graczy, nawet jeśli nie wiemy, z kim faktycznie konsultowano się Premier Padel. Rzeczywiście, w pierwszej setce na świecie interesy mogą być rozbieżne.

Będziemy musieli spodziewać się dłuższych meczów wraz z przywróceniem przewagi w referencyjnym środowisku zawodowym.

Jak podaje gazeta „Relevo”, na World Padel Tourmecze mężczyzn trwają średnio 1h42, a kobiet 1h49. Dwie godziny można było przekroczyć z przewagą.

Nic się nie zmieni dla francuskich zawodników, którzy biorą udział w rozgrywkach francuskich i międzynarodowych. Będzie to zatem ta sama regulacja.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.