Stowarzyszenie Padel argentyńskie („APA”) i Premier Padel, oficjalny światowy obwód padel zarządzany przez Międzynarodową Federację padel („FIP”) i wspierane przez Stowarzyszenie padel Professional („PPA”) i Qatar Sports Investments („QSI”) z dumą ogłaszają wieloletnią umowę na organizację turnieju w Argentynie, który rozpocznie się Premier Padel Argentyński P1, który odbędzie się w dniach 8-14 sierpnia 2022 r.

Coroczny turniej w Argentynie jest pierwszym ogłoszonym w Ameryce Południowej w ramach trasy Premier Padeli zobaczy padel powrót do jednego z wylęgarni tego sportu, co zapowiada się na wyjątkowy moment dla wszystkich fanów w Argentynie.

Premier Padel jest jedynym torem, który oferuje oficjalne punkty rankingowe graczom, a turnieje P1 przyniosą zwycięzcom 1000 punktów, a także rekordową pulę nagród, tak jak we wszystkich wydarzeniach P1. Turniej P1 Argentyna Premier Padel to pierwszy turniej kategorii 2, który zostanie ogłoszony przez nowy World Tour, a w nadchodzących dniach spodziewana jest seria innych turniejów.

Umowa odzwierciedla wizję APA dotyczącą sportu padel w Argentynie, a także zaangażowanie Premier Padel przenieść nową trasę do szeregu globalnych miejsc, zarządzanych przez FIP i wspieranych przez APA – ze wszystkimi wydarzeniami Premier Padel oparty na profesjonalizmie i pierwszorzędnym doświadczeniu dla graczy i fanów.

premier padel srebrzyk

Jak ogłoszono na początku tego roku, Premier Padel będzie gospodarzem co najmniej dziesięciu (10) nowych turniejów w 2022 i 2023 r. – w tym czterech „głównych” turniejów kategorii 1 – z których pierwszy zakończył się w zeszły weekend zwycięstwem Paquito Navarro i Martina Di Nenno na Ooredoo Qatar Major 2022 Ostatni weekend był również oznaczone ogłoszeniem Paris Premier Padel Major, która odbędzie się na zabytkowym stadionie Roland-Garros w dniach 11-17 lipca 2022 roku.

Luigi Carraro, Prezydent Międzynarodowej Federacji Padel, powiedział: „Jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem turnieju Premier Padel P1 w Argentynie. Znamy pasję, miłość i wsparcie, jakim ten sport cieszy się w kraju od kilkudziesięciu lat. Dlatego bardzo się cieszę, że Argentyna co roku organizuje turniej na najwyższym poziomie z najlepszymi graczami na świecie. Chciałbym również podziękować Asociación Padel Argentino za jego partnerstwo, które pomogło ożywić turniej Premier Padel P1 z Argentyny. Z niecierpliwością czekamy na wprowadzenie Premier Padel w Argentynie w sierpniu”. 

Santiago Brito, Prezes Stowarzyszenia Padel Argentyna, powiedział: „Jako oficjalne stowarzyszenie padel w Argentynie uznana przez Międzynarodową Federację padel, z przyjemnością przedstawiamy obwód padel najbardziej premium i profesjonalna – Premier Padel - w Argentynie. ten Premier Padel P1 Argentina, odbywające się w sierpniu, będzie wielkim świętem i świętem naszego ukochanego sportu. Przywiezie do Argentyny najlepszych graczy na świecie i zapewni fanom najlepsze wrażenia. Jesteśmy bardzo dumni, że jesteśmy z nami kojarzeni Premier Padel, FIP i PPA w tej historycznej umowie dla padel w Argentynie."

Zarząd Stowarzyszenia Zawodowego Padel (PPP), powiedział: „Ta umowa otwiera wspaniały nowy rozdział dla padel w Argentynie. PPA buduje fantastyczną przyszłość dla padel w ramach nowego obwodu Premier Padel, z graczami w centrum całego procesu. PPA dziękuje Stowarzyszeniu Padel Argentino gospodarzem Premier Padel Argentyńska P1 – która będzie spektakularnym wydarzeniem dla naszych zawodników, a także dla fanów padel z całej Argentyny i spoza niej.”

Argentyna Premier Padel P1 będzie emitowany na całym świecie na kanałach takich jak ESPN (Ameryka Południowa, Ameryka Środkowa, Meksyk i Karaiby), Sky Sports (Włochy, Wielka Brytania, Irlandia, Niemcy, Austria, Szwajcaria), Bein Sport (MENA, Azja Południowo-Wschodnia, Australia, Nowa Zelandia, Francja, Turcja), Viaplay (Szwecja, Dania, Norwegia, Finlandia, Islandia, Estonia, Łotwa, Litwa, Polska i Holandia), Telewizja Charlton (Izrael) i wiele innych.

Więcej informacji o Argentynie Premier Padel P1 zostanie ogłoszony wkrótce.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.