Wielka niespodzianka w Puerto Cabello P2 z powodu braku numerów 1 na świecie, Paula Josemaria i Ariana Sanchez, w pierwszym P2 sezonu.

Stolik żeński

Paula i Ariana, znajdujące się na początku sezonu w siódmym niebie po zwycięstwach w Riyadzie i Doha, opuszczą zatem czwarty etap kalendarza, który odbędzie się w Puerto Cabello w Wenezueli. Dzięki tej nieobecności Delfi Brea i Bea Gonzalez znajdą się na szczycie rankingu i tym samym rozpoczną grę w pierwszej serii.

Po stronie francuskiej nie znajdziemy… ale dwie Francuzki w losowaniu finałowym. Rzeczywiście znajdziemy trójkolorową liczbę 1, Alix CollombonPrzy Julia Bidahorria. Obaj gracze mieli okazję rozpocząć współpracę w tym tygodniu na torze Ultimate Padel Okrągły. Ale też znajdziemy Carla Toully z Magdaleny Fernandes, bezpośrednio przy stole finałowym. Obaj gracze utworzą drużynę 22è para (w sumie 24).

W zapowiedzi dwie kolejne Francuzki będą próbowały dołączyć do swoich rodaczek. Rzeczywiście, Elodie Invernon i Bruna Albuquerque będą rozstawieni z numerem 2 w kwalifikacjach. Spróbują powtórzyć wyczyn, jakiego dokonali w zeszłym tygodniu w Doha.

Kamila Sireixa i Alba Carmona (TS6) również spróbują szczęścia i mają nadzieję dotrzeć do stołu finałowego pierwszego P2!

Męski stół

Wśród mężczyzn, zgodnie z oczekiwaniami, dwie duże zmiany z nowym stowarzyszeniem Chingotto/Galan (TS2) i Gonzaleza/Lebrona (TS4). Zauważymy również porzucenie Juana Tello i Alexa Ruiza. Ten ostatni ogłoszono dzisiaj, nie będzie mógł wziąć udziału w turnieju w Acapulco, ani w turnieju w Puerto Cabello w następnym tygodniu.

Po stronie francuskiej przez komisję kwalifikacyjną przejdzie 5 trójkolorowych zawodników. Faktycznie, znajdujemy Thomas Leygue, związany z Franem Ramirezem, a także Bastien Blanqué et Dylana Guicharda. I na koniec Manu Vivesa z Julian Seurin.

Na liście oczekujących znajduje się kolejny francuski zawodnik. To jest Dorian deMeyer który w przypadku selekcji na previach zagra u boku Isaaca Huysvelda.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.