Wystarczy nietypowe jak na piątek, ale to właśnie dzisiaj odbył się finał Premier Padel Qatar Major 2024, pierwszy z czterech najważniejszych turniejów sezonu.

Zaczniemy od finału kobiet, który będzie kontynuowany od godziny 15:00 czasu francuskiego (17:00 czasu lokalnego) w dniu Canal Plus Multisport 6.

Pierwsza bramka Fernandeza…

Claudia Fernandez Major Kataru

Na dziewczyny, co nie jest zaskoczeniem, po jednej stronie znajdziemy Paulę Josemarię i Arianę Sanchez. Najlepsza para świata, po bardzo wysokim poziomie w 2023 roku, w tym samym tempie rozpoczęła 2024 rok. Zwycięska drużyna z Riyadu wydaje się, że drużyna z numerem 1 jest już gotowa do zdobycia drugiego trofeum w sezonie. Ale bądź ostrożny, zmierzą się z dwoma graczami, którzy dopiero się poznali i nie mają nic do stracenia. Po więcej niż zadowalającym tygodniu młoda Fernandez, która zagra swój pierwszy finał na tym poziomie, oraz nieoceniona Triay oczywiście chciałyby zakończyć mecz w apoteozie, ale jeśli im się to nie uda, wynik i tak będzie pozytywny. Dlatego presja wywierana jest na ich współczesnych przeciwników!

…Po raz pierwszy także dla Yanguas!

Yanguas Katar Major 2024

U chłopców, to trochę to samo. Z jednej strony znajdziemy parę, która dominowała w 2023 roku, Coello/Tapia, a z drugiej dwóch zawodników, którzy niedawno połączyli siły i którzy rozegrają swój pierwszy wspólny finał na tym poziomie, pierwszy dla Miguela Yanguasa. . Andaluzyjczycy, którzy wyeliminowali Lebrona/Galana i Stupę/Di Nenno, zrobili prawdziwy atak na swoją część stołu. Podobnie jak Triay i Fernandez, w najbliższy piątek nie będą mieli nic do stracenia, ponieważ będą całkowicie słabsi. Grają najlepiej jak potrafią padel i wykorzystując tę ​​chwilę, Javi i Miguel, jeśli nadal będą ignorować presję, będą mieli całą broń, by zdenerwować Arturo i Agustina. Czy będą w stanie zdominować rozstawienie 2 i po wyeliminowaniu par 1 i 3? To byłoby niewiarygodne!

Finał mężczyzn odbędzie się bezpośrednio po finale kobiet, nadal w Canal Plus Sport Multisport 6 we Francji.

Poza Francją przejdź do Red Bull TV !

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !