Sofia Araujo i Virginia Riera z pewnością marzyły o innym rozpoczęciu sezonu. W ćwierćfinale pokonani przez swoich byłych kolegów z drużyny Icardo i Salazara w Riyadzie (6/1, 6/3) finaliści UPT A Coruña Open stanęli na wysokości zadania zaraz po wejściu na zawody w Doha. Winą są Ksenia Sharifova i Esther Carnicero, które w poniedziałek wykorzystały pełnię szczęścia.

Po wygraniu pierwszego seta w tie-breaku i doznaniu reakcji rozstawionej 6 w drugim secie, outsiderzy wrócili do węgla i zostali nagrodzeni zwycięstwem w trzech setach: 7/6 1/6 6/3.

Po tym, jak rozstawiony z numerem 8, wyeliminowany nieco wcześniej tego dnia, do Doha pakuje się zawodnik z numerem 6. To wielka niespodzianka widzieć, jak Portugalczycy i Argentyńczycy upadają, gdy tylko wchodzą do walki. Virginia i Sofia, które rozpoczynają razem drugi etap, będą musiały szybko się pozbierać.

Ze swojej strony Ksenia i Esther już w najbliższy wtorek będą próbowały zakwalifikować się do ćwierćfinału. Aby to osiągnąć, będą musieli pokonać parę numer 14, złożoną z Carolina Orsi i Marina Lobo, co zapowiada się na jedną z wiele wstrząsów dnia!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !