Za wejście do biegu faworyci z Premier Padel Qatar Major miał raczej spokojny dzień. Wszyscy najlepsi rozstawieni doszli do 1/16 rundy, z jednym wyjątkiem: jedyną niespodzianką dnia jest zasługa Rafa Mendez i Javi Martinez, co rozwiało nadzieje Javiego Ruiza i Gonzalo Rubio (TdS14). Ci drudzy chętnie powtórzyliby wyczyn z zeszłego tygodnia, kiedy dotarli do półfinału rozgrywek World Padel Tour Abu Dhabi Master, ale przegrali w trzech setach.

Najkrótsza gra: 18 minut

Galan i Lebron (TdS1) bez problemu wygrali 6/3 6/3 z Windahlem i Solano. Jeszcze szybsi byli Stupaczuk i Di Nenno (TdS2), górując nad Zapatą i Sansem (6/2 6/3). Jeszcze mniej czasu (53′) zajęło Tapii i Coello, TdS5, zadanie 6/2 6/0 Hernandezowi i Jofre.

53′ to wciąż o sześć więcej niż 47′ potrzebnych do zobaczenia, jak Ale Ruiz i Momo Gonzalez zmiażdżyli Marcosa i Sancheza (6/0 6/1). „Rekord” prędkości pobity o dwie minuty przez Limę i Nieto, kosztem Beniteza i Del Castillo (6/1 6/0). Jednak najkrótszym meczem dnia był zdecydowanie mecz wygrany przez Chingotto i Garrido (TdS6) w zaledwie 18 minut, ale było to po wycofaniu się pary Javi Rico / Jorge Ruiz.

Tylko jedna para wielkich nazwisk została wstrząśnięta w środę: Paquito Navarro i Juan Tello (TdS3) rzeczywiście potrzebowali trzech setów i ponad dwóch godzin, aby pozbyć się Pablo Cardony i Ivana Ramireza. Ci ostatni, ubiegłotygodniowi ćwierćfinaliści, wygrali pierwszego seta w tie-breaku, po czym dwa kolejne przegrali 6:0 i 6:3.

I odwrotnie, w ostatnim meczu dnia Belasteguin i Gutierrez nie zostawili żadnej nadziei – ani gry – kwalifikatorom Jimenezowi i Fermosellowi.

Pierwszy test dla Galana / Lebrona

Już jutro zapowiadane są emocjonujące pojedynki w 1/8, w szczególności Navarro / Tello przeciwko Sanchez / Campagnolo, czy Lima / Nieto przeciwko Leal / Sanz. Gonzalez i A. Ruiz będą musieli uważać na Bergaminiego i V. Ruiza, a także Tapię / Coello de Moyano / Gila.

W międzyczasie Galan i Lebron będą mieli prawo do pierwszego testu, znajdując po drodze Yanguasa i Arroyo, dwóch młodych graczy, którzy wzięli od nich rundę w Abu Zabi.

Znajdź wyniki dnia w Doha tutaj.

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.