Pierwszy półfinał dnia w Riyadzie, wraz ze spotkaniem pomiędzy Bea González / Delfi Brea (TS3) i Jessa Castello et Klaudia Jensen (TS6), która właśnie pokonała w ćwierćfinale Martę Ortegę i Gemmę Triay.

Mecz został rozegrany przy bardzo jasnym świetle po jednej stronie boiska i bardzo ciemnym po drugiej. Jednak w piątek trzeba było czegoś więcej, aby przeszkodzić Delfi Brei i Bei Gonzalez. Para hiszpańsko-argentyńska doskonale sprostał swojemu rankingowi kwalifikując się do swojego pierwszego finału w sezonie: 6 / 4 6 / 3.

Wyrównana pierwsza runda

Bea Gonzalez i Delfina Brea świetnie rozpoczęły ten półfinał. Wygrali pierwszą przerwę i dostali pierwszą przerwę. Na walka o pierwsze osiem punktów, jeden opowiada się za młodą parą Castello / Jensen. Punkt zdobyty po całkowitym uderzeniu Bei, której podczas wykonywania gestu wyraźnie przeszkadzało słońce.

Ale to wystarczyło, aby Jessica i Claudia zaczęły. Obcy się przebijają szybko i nie dajcie się zastraszyć parze z drugiego świata.

Niemniej doświadczenie de Brea/Gonzalez przejmuje stery młodzież od Jensena/Castello. Para będąca w formie na koniec sezonu 2023 wygrywa pierwszego seta: 6/4.

Słaba konkluzja

Początek drugiego seta jest bardzo podobny do pierwszego. Bea i Delfi wychodzą na przerwę po pierwszym gemie serwisowym rywali… ale strać to, podążając.

Poziom gry na torze jest oczywiście dobry, ale nadal to odczuwamy gorączka wśród czterech graczy. Mały fragment mniej dobrze odsłania irytacja w Delfi i Bei. Na grę faworytów wpływa kilka drobnych nieprawidłowości.

Naprzeciwko Jess i Claudia oferują piękno padel, wciąż usiany kilkoma błędami, często powiązane z opadami atmosferycznymi.

Po raz kolejny, pomimo wzlotów i upadków w grze, Brea/Gonzalez ponownie przełamuje piłkę i zdobywa pierwsze punkty meczowe po podaniu przeciwników. Bea i Delfi będą potrzebować 4 okazji przed wyjściem na mecz, 6/3.

Delfi Brea i Bea Gonzalez zostają w bardzo dobrej dynamice, po bardzo dobrym zakończeniu sezonu 2023. Teraz czekają na swoich przeciwników, których poznają po zakończeniu meczu Salazar/Icardo kontra Josemaria Sanchez, w trzeciej rotacji dnia.

Tymczasem początek pierwszego półfinału mężczyzn przeciwstawiającego się niespodziance tego turnieju Ignacio Sager i Salvador Oria do pary numer 2: Arturo Coello / Agustin Tapia.

Dla tych, którzy przegapili informacje, mecze są dostępne na YouTube we Francji! Spotkanie tutaj !

W przypadku innych krajów dzieje się to dalej Red Bull TV !

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.