Rok 2024 rozpoczął się od porażki Francuzki Alix Collombon, która przegrała w pierwszej rundzie rozgrywek Premier Padel Riyad P1 z Amandą Girdo.

Jej partnerka Julieta Bidahorria wciąż nie do końca doszła do siebie po operacji więzadła krzyżowego przedniego prawego kolana, Alix Collombon zdecydowała się zagrać w pierwszym turnieju w 2024 roku z młodą Amandą Girdo (103).

A francusko-szwedzkiej parze zabrakło trochę doświadczenia, aby wyjść zwycięsko z pierwszego meczu w Arabii Saudyjskiej. Jednak po ściganiu się i zdobyciu gola na początku meczu Alix i Amanda dobrze poradziły sobie w pierwszej rundzie, pokonując Ariadnę Cañellas (55) i Teresę Navarro (36). Ostatecznie jednak Hiszpanie byli silniejsi w meczu czas pieniędzy wygrać pierwszą rundę 7 do 5 gier.

Za nimi Ariadna i Teresa przetoczyły się z wynikiem 6/1 zadanym swoim przeciwnikom w drugim akcie. Dzięki temu zwycięstwu Cañellas i Navarro zakwalifikowali się do dalszej części zawodów. W kolejnej rundzie spotkają się ze zwycięzcami meczu pomiędzy Jensen/Castello (TS6) a Alonso/Ustero.

Ta porażka Collombona i Girdo kładzie kres francuskim nadziejom w Arabii Saudyjskiej. Za tydzień przekonamy się, czy Lyonnaise odniesie większy sukces w Katarze ze swoją rodaczką Jessicą Ginier.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !