Po przeżyciu pierwsze zwycięstwo Pauli Josemarii i Ariany Sanchez twarz Delfina Brea i Beatriz González w tym roku kolej na mężczyzn. W doskonałej formie od zakończenia poprzedniego sezonu Alejandro Galan i Juan Lebron potwierdzają chęć powrotu na swój najlepszy poziom gry i utrzymania tronu na padel światowy. Dziś mieszkaniec Madrytu i jego partner pokonali duży problem Arturo Coello . , , , , , , , , , , ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, , i geniusz Agustin Tapia.

Wyrównany pierwszy set

Obie drużyny pokazały nam bardzo wysoki poziom gry już w pierwszej rundzie. łeb w łeb czwórka zawodników nie poddała się i potrafiła zachwycić obecną na trybunach publiczność. Numery 1, Galan i Lebron, od początku zawodów notują bardzo dobre wyniki. Pokazali bardzo solidną grę. Zmierzyli się jednak z potężnymi Arturo Coello i Agustinem Tapią, którzy przez rok w dobrej formie nie mieli zamiaru skupiać na sobie uwagi. Dowodem na to jest pierwszy set, w którym obu zawodniczkom udało się stawić czoła rywalom i zwyciężyć w pierwszym secie po tie-breaku.

Lebron i Galan podnoszą głowy

Z obu stron toru padały strzały i żadna z drużyn nie zamierzała się poddać. Podobnie jak czterej wojownicy, gracze obecni w tym centrum chcieli stoczyć bitwę i wyjść ze zwycięstwem. Dobrze stojący na nogach Andaluzyjczyk i jego partner nadal potrafili wykorzystać przewagę i tym samym zwyciężyć w drugim secie.
Zmotywowani żołnierze hiszpańscy wykorzystali swoje doświadczenie i cały swój talent, aby ponownie uderzyć na przeciwników. Walka była nieubłagana i pomimo niewielkiej poprawy ze strony „Mozarta” i „Króla Arturo”, Galan był nieustępliwy w stosunku do rywali. Zaoferował publiczności niesamowity poziom gry. W drugim i ostatnim secie „El Lobo” i „El Galantico” były bardziej wyrównane, co pozwoliło im na zwycięstwo.

Wynik końcowy: 6/7 – 6/4 – 6/4

Alejandro Galan: „Bardzo się cieszę, że udało mi się wygrać ten pierwszy turniej w tym roku. To był jeden z naszych celów. Jesteśmy parą, która rośnie wraz z porami roku. Biorąc pod uwagę wszystkie przeszkody, które musieliśmy pokonać w zeszłym roku i trudne przygotowania, które odbyliśmy w okresie przygotowawczym, jestem bardzo zadowolony z tego zwycięstwa. Jestem już skupiony na DOha, ponieważ jest to WAŻNY turniej i jest dla nas bardzo ważny. Jest jeszcze wiele do zrobienia".

Juana Lebrona: ” Jak pewnie zauważyliście, podczas zawodów grałem coraz lepiej, także dzięki mojemu partnerowi i trenerowi. Nabierałem coraz większej pewności siebie. Ale kazał mi odpuścić. Zwłaszcza, że ​​w okresie przygotowawczym mogłem obserwować, jak uderza piłkę, i trochę go naśladowałem w tym temacie. Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa, ale także z Alejandro, który jest świetnym facetem i na to zasługuje".

Ten pierwszy tytuł w sezonie oznacza powrót Galana i Lebrona na szczyt padel światowy. Wygląda na to, że obaj Hiszpanie rzeczywiście wrócili.

Sebastien Carrasco

Przyszły naturopata i pasjonat padel, Seb jest dżentelmenem zdrowia/żywności Padel Magazine. Żongluje między olejkami pala, quinoa i olejkami eterycznymi. Od prawie dwóch lat z taką samą pasją zajmuje się nowiną o małej żółtej piłeczce.