To był wyjątkowy mecz, który został rozegrany na torze 2 Premier Padel Rijad P1 dziś wieczorem. Rzeczywiście, w zeszłym sezonie Garrido po raz pierwszy udostępnił tor Chingotto, zanim dołączył do Gonzaleza, podczas gdy Yanguas również grał z dwoma mężczyznami stojącymi naprzeciw niego, wygrywając nawet turniej z każdym z nich. Można zatem powiedzieć, że wszyscy bohaterowie znali się bardzo dobrze.

A w szybkich warunkach spotkanie najlepiej rozpoczęli outsiderzy Miguel i Javi. Bardzo agresywni, nie pozwalali oddychać Momo i Fede, którzy nie mogli kontynuować swojej gry. Para z numerem 10 narzuciła swój rytm i pozostawiła rozstawienie z numerem 5 bez rozwiązania. Prowadząc 6/3 5/2, Andaluzyjczycy wydawali się gotowi na łatwe zwycięstwo, ale nie licząc na wytrwałość Gonzaleza i Chingotto…

Faworyci na papierze, w swoim charakterystycznym stylu, zamierzali walczyć i to miało zaowocować. Wracając powoli do wyniku, podopieczni Reki zdołali wywalczyć niemal nieoczekiwany tie-break. I jak to często bywa w takich sytuacjach, w decydującej partii objęli prowadzenie i zdołali wyprowadzić 5 punktów do 3. Widzieliśmy, że szybko zbliża się trzeci set. Ale ten mecz po raz kolejny dał nam zwrot akcji.

Choć wydawali się znacznie mniej spokojni, Garrido i Yanguas zdołali, nieco wbrew wszelkim przeciwnościom, zdobyć cztery punkty z rzędu i wygrać gorący tie-break, naznaczony dwoma dość kontrowersyjnymi punktami. Wynik końcowy: 6/3 7/6 (5).

Andaluzyjczycy odnieśli pierwsze referencyjne zwycięstwo i jeszcze jedno ziarno gryzie kurz w Arabii Saudyjskiej. Jutro w meczu przeciwko Stupie i Di Nenno para z numerem 10 będzie próbowała wywołać wielką sensację. Superpibes, którzy w Riyadzie nie stracili jeszcze seta, byli bardzo mocni w starciu z Sanchezem/Rubio: 6/4 6/1.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !