Pierwsza wielka sensacja Rijad P1, z eliminacją Valentino Libaaka et Leo Augsburg, w pierwszej rundzie previi. Argentyńczycy zostali wyeliminowani przez nową parę mario huete et Aitor Garcia !

Bez wątpienia byli to Tino Libaak i Leo Augsburger gracze, na których największy wpływ ma nowy system rankingowy FIP. Gdy byli w 25 najlepszych na świecie po sezonie 2023 zostali zepchnięci do 115 i 118 miejsce nowej klasyfikacji. W związku z tym młodzi nadziei padel Argentyńczycy zmuszeni byli rozegrać kwalifikacje do tego pierwszego turnieju w roku… bez posiewu !

Wychodząc im naprzeciw, utworzyła się zupełnie nowa para autorstwa Mario Huete i Aitora Garcii. Niekorzystny remis dla obu Hiszpanów, nasiona 6. Dość powiedzieć, że żadna drużyna nie chciałaby w pierwszej rundzie kwalifikacji zmierzyć się z parą Libaak/Augsburger!

Co więcej, na tym spotkaniu pierwszego seta wygrywają Argentyńczycy 6/3. Mecz jest jednak wyrównany. Mario Huete i Aitor Garcia wyszli nawet na drugi set i pchnęli rywali na linę.

Ostatecznie zwyciężyła para Huete/Garcia. Zwycięstwo 3/6 7/5 6/4 i miejsce w drugiej rundzie wstępnej dla rozstawionego z numerem 6. Mario i Aitor spotkają się w drugim meczu, Clement Geens et Marco Cassetta !

W przypadku Tino Libaaka i Leo Augsburgera podejrzewamy, że tak wielkiego rozczarowania. Podczas gdy myśleliśmy Powrót na górę, po pozytywnym zakończeniu sezonu w 2023 roku, nie możemy powiedzieć, że argentyńska para dobrze rozpoczyna nowy sezon. Mimo wszystko jest to pierwszy turniej i potrzeba czasu, aby automatyzmy wróciły. Bez wątpienia to ta porażka będzie służyć Tino i Leo wrócić sprawniejszy niż kiedykolwiek.

To dobrze, bo zobaczymy ich w przyszłym tygodniu… w Katarze… w Zapowiedź.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.