Plucie w kontekście padel lub jakikolwiek inny sport, może być postrzegany jako problem z kilku powodów. Jeśli oczywiście zjawisko nie jest powszechne, a istnieje kluby w mniejszym lub większym stopniu dotknięte tym zachowaniemwystarczy, że kluby będą chciały zająć się tym tematem.

Wymieniliśmy 5 powodów:

higiena

Plucie jest uważane za niehigieniczne. Pluć może zawierać różne mikroorganizmy, a pozostawienie tej śliny na ziemi może zwiększyć ryzyko przeniesienia niektórych chorób. Ryzyko

Sanitariusz

W kontekście chorób zakaźnych, takich jak COVID-19, plwocina może potencjalnie przyczynić się do rozprzestrzeniania się wirusa, zwłaszcza jeśli wirus jest obecny w ślinie osoby zakażonej. Zaleca się, szczególnie podczas pandemii, aby unikać wszelkich zachowań, które mogłyby sprzyjać przenoszeniu wirusa, w tym plucia w miejscach publicznych lub w pomieszczeniach wspólnych.

Bezpieczeństwo

Oprócz problemów zdrowotnych, plucie na boisko może spowodować, że nawierzchnia będzie śliska, co stwarza ryzyko potknięcia się lub upadku dla zawodników.

Poszanowanie

Plucie jest często postrzegane jako brak szacunku dla innych graczy i obiektów.

konserwacja

Wykonanie odcisków ucha jest konieczne, abyśmy mogli stworzyć Twoje monitory ziemie padel wymagają regularnej konserwacji pozostać w dobrym stanie. Powtarzające się plucie może zwiększyć potrzebę częstszego czyszczenia i może w dłuższej perspektywie uszkodzić powierzchnię.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.