Wczoraj wieczorem zakończyły się poprzednie rozgrywki P2 w Puerto Cabello w Wenezueli i drużyna Tricolores już wie, co ich czeka na stole finałowym.

Collombon w poszukiwaniu wyników

Początek sezonu 2024 prawdopodobnie nie jest taki, na jaki liczyła Alix Collombon. Francuski numer jeden zanotował jak dotąd tylko jedno zwycięstwo na torze Premier Padel, w obliczu pary korzystającej z a wild-card co pozwoliło jej przejść do drugiej rundy Major Kataru u boku swojej rodaczki Jessiki Ginier.

W Riyadzie i Acapulco mistrz Francji poniósł dwie suche porażki z wielkimi nazwiskami na torze. W Puerto Cabello Collombon i jej partnerka Julieta Bidahorria będą próbowały odzyskać pewność siebie, gdyż w pierwszej rundzie zmierzą się z parą z kwalifikacji, Meksykankami Aną Marią Cabrejas i Camilą Ramme, które bez problemu wyszły z eliminacji.

Kolombon bidahorria 2024

Invernon lakierowany

Zakwalifikował się już do majora Kataru dzięki wycofaniu się w ostatniej rundzie eliminacjiÉlodie Invernon po raz kolejny mogła liczyć na swoją szczęśliwą gwiazdę w Wenezueli. Francuzka i jej partnerka Bruna Albuquerque, rozstawione z numerem drugim w eliminacjach, nie musiały trafić ani jednej piłki, aby dostać się do stołu finałowego. Zwolniona z pierwszej rundy para francusko-portugalska skorzystała następnie z wycofania się Camille'a Sireixa i Alby Carmony, aby opuścić kwalifikacje.

Na remis skorzystali także Tricolores, ponieważ Élodie Invernon zmierzy się z Carlą Touly i Margaridą Fernandes, gdy tylko ta przystąpi do walki tego wieczoru. W drugiej turze w Puerto Cabello niewątpliwie znajdzie się Francuzka!

Wśród mężczyzn o tym pamiętamy Thomas Leygue zdobył bilet na stół finałowy, podczas gdy Bastien Blanqué i Dylan Guichard odpadli w drugiej rundzie previas.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!