Okrutna porażka dla Thomas Leygue i jego nowy partner Fran Ramirez, który się skłonił w pierwszej rundzie turnieju głównego w trzech setach. Z duetem starła się para francusko-hiszpańska Teo Zapaty et Enrique Goenaga. Ci ostatni narzucili sobie, w bólu, 6/2, 6/7(1), 6/4.

Trudny początek meczu dla Leygue/Ramireza, który szybko tracił przewagę. Wyniki tej pierwszej rundy są również dość dotkliwe, ponieważ Thomas i Fran cierpią dwie przerwy, nie mając najmniejszej okazji wrócić do wyniku po serwisie swoich przeciwników. Na tablicy wyników oznacza to 6/2.

Drugi zestaw jest znacznie bardziej zrównoważony niż pierwszy. Co więcej, żadna z drużyn nie straci przerwy, choć Goenaga/Zapata to zrobił musiał obronić dwa break pointy. Ostatecznie set ten, jak można było się spodziewać, zmierzał w stronę tie-breaka, całkowicie przeoczonego przez Thomasa Leygue'a i Frana Ramireza. Wygrali 7:1 i znów mogą marzyć o drugiej rundzie.

Thomas Leygue Fran Ramirez Puerto Cabello P2

Niestety, energia zużyta w pierwszych dwóch seriach będzie kosztowna do Thomasa i Frana, którzy byli trochę twardzi w trzecim secie. Tylko jeden punkt przerwania wystarczyło Enrique i Teo, którzy wygrali decydującą rundę 6/4 i tym samym awansowali do drugiej rundy w losowaniu głównym.

Może być żal dla Thomasa Leygue'a i Frana Ramireza, którzy nadal oferowali bardzo dobry poziom gry na torze w Wenezueli. Jeśli to nie będzie wystarczające tym razem nadal dobrze wróży na przyszłość.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.