Bilet wygrali Thomas Leygue i Fran Ramirez do losowania głównego P2 w Puerto Cabello w Wenezueli na torze Premier Padel.

Thomas Leygue w końcu dociera do głównego losowania Premier Padel w 2024 roku, po porażkach kwalifikacyjnych w 2. rundzie w Arabii Saudyjskiej oraz w 1. rundzie w Katarze i Acapulco. Po drodze tricolor rozegra pierwszy mecz porównawczy z dwoma dobrze znanymi graczami na torze, Barbosą i Garcią.

Dla Frana Ramireza, który w związku z tym zmienił stronę, aby grać z Francuzem na lewej stronie, jest to trochę lepiej niż jego partner, który ma dostęp do 2. głównego losowania w tym roku.

statystyki ligowe padel premier padel

Para francusko-latynoska, rozstawiona z numerem czwartym w previas, umocniła swoją pozycję, w dużej mierze dominując nad Danilo Perdomo i Juanem Perezem 6/1–6/1. W ostatniej rundzie kwalifikacji francuski numer jeden zabłysnął wraz ze swoim partnerem, pokonując w dwóch setach Henrique Barbosę i Aitora Garcię (6/4 – 6/4).

W środę Leygue i Ramirez zmierzą się z Hiszpanami Enrique Goenagą i Teo Zapatą w pierwszej rundzie turnieju głównego.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!