Alix Collombon et Jessica Ginier, ostatni przedstawiciele Francji w Doha, zakwalifikowali się wczoraj do drugiej rundy Majora Ooredoo Katar, twarzą w twarz z parą gości : Al Nabhani / Gallo Frias.

Dzięki zwycięstwu Francuzki oferują sobie prestiżowy pojedynek z zupełnie nową parą Gemma Triay / Klaudia Fernandez (TS3). Spotykamy ich, na kilka godzin przed meczem, zmierzyć sobie temperaturę na chwilę przed tym spotkaniem.

Ich pierwsze spotkanie w Doha

Alicja: „Zaczęliśmy dobrze od mały sukces w losowaniu. Wykorzystaliśmy to i rozegraliśmy bardzo poważny mecz. Byliśmy faworytami, więc pojechaliśmy po zwycięstwo.

Przede wszystkim pojechaliśmy na to spotkanie, w którym chcieliśmy zagrać, przeciwko Gemmie Triay i Claudii Fernandez. Mam nadzieję, że będzie fajny i zacięty mecz…Dla nas, ale także dla Francuzów, którzy pójdą za nami.

Jestem bardzo zadowolony, że jestem w drugiej rundzie i mogę ponownie grać z moim Jessem. To jest trochę Wróć, to bardzo miłe. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy się ponownie spotkać, znów razem grać i dobrze się bawić. Chcemy się dobrze bawić i to jest dla nas ważne."

Jessica Ginier już przy stole finałowym turnieju Major w 2024 roku

Jessica: "Miałem szczęście, że Alix poprosiła mnie, żebym się z nią pobawił. Jestem naprawdę szczęśliwy, że mogę być przy niej, a ona wie, jak bardzo uwielbiam dzielić się z nią utworem. Minęło 5-6 lat, odkąd ostatni raz graliśmy razem i prawdą jest, że była to pierwsza runda.Wystarczająco łatwe".

Byłem rozdarty, ponieważ wolałbym rozegrać nieco trudniejszy pierwszy mecz, aby móc dobrze wejść do turnieju z parą z „najlepszy poziom gry„. Ale to też część sportu, mieliśmy szczęście w losowaniu i trzeba także wiedzieć, jak wykorzystywać szanse. Dla mnie to ogromna szansa na zdobycie tych punktów i znalezienie się w tym miejscu.

Teraz czeka nas dobry mecz z parą Triay/Fernandez. Ci, którzy nas znają, wiedzą że wychodzimy na boisko po zwycięstwo i że niczego się nie boimy. Damy z siebie wszystko i zobaczymy rezultaty…

Dodam tylko, że bardzo się cieszę, że tu jestem. Na początku roku nigdy bym nie pomyślał, że wezmę udział w turnieju w Katarze i chcę w pełni skorzystać z propozycji Alix.”

Przygotowania do drugiej rundy

Alicja: "Wczoraj trudno było wszystko poukładać na swoim miejscu…Potem Angél, trener, który będzie dziś z nami na ławce rezerwowych, mógł już zobaczyć poziom Jessa. Nie znał jej, więc był w stanie odkryć jej zalety i wady. Zaczniemy od taktyki opartej na naszych umiejętnościach a zwłaszcza cechy Jessiki.

Wiemy, że jest to pierwszy turniej Klaudii z Gemmą. Wiemy też, że jest świetną zawodniczką, bardzo utalentowaną i z bardzo dużą przyszłością... Ale nie wiemy, co może się wydarzyć, można go pokonać emocjami. Spróbujemy więc trochę pograć na jego nerwach. Wiatr jest dość mocny, warunki nie są łatwe, więc być może będzie to dla nas lepsze, bo o tym wiemy gdy warunki są skomplikowane, nieco się wyrównuje.

Naszym celem jest dobre rozpoczęcie meczu i wzbudzenie wątpliwości. Start będzie ważny. Jeśli chodzi o Gemmę, nie zrobimy z niej „lodówki”, ponieważ na tym poziomie jest to bardzo trudne, ale oczywiście będziemy szukać Claudii trochę więcej.

Zobaczymy jak sytuacja się rozwinie. W meczu może wydarzyć się wiele rzeczyz warunkami i tym, jak czujemy się na boisku. Więc tak, mamy małą taktykę i teraz Jedyne co musisz zrobić to pobiegać."

Dzikie karty na stołach finałowych

Jessica: „Jesteśmy zmieszani kontrowersja na dzikich kartach. Prawdą jest, że taki mecz jak wczorajszy nie cieszy publiczności. TERAZ, To gracze, którzy na to zasługują ponieważ zdajemy sobie z tego sprawę Fatmy Al Nabhanipochodzący z Omanu, jest zawodnikiem padel który wygrywa sporo FIPów w okolicy. WIĘC jest nagradzana za swoje wyniki.

po, jeśli w kraju nie ma zbyt wielu ludzi, nie jest to wina kraju przyjmującego. Więc to trochę skomplikowane. Ale prawdą jest, że jeśli chodzi o poziom, ograniczeniem jest posiadanie miejsca w Grand Chelem tak, ponieważ wiemy, że są tylko bardzo dobrzy gracze.

Alicja: "To bardzo skomplikowany i złożony temat.. Dlaczego mielibyśmy dawać dzikie karty we Włoszech, Hiszpanii czy Francji lokalnym graczom i dlaczego nie mielibyśmy tego zrobić w Katarze? To bardzo skomplikowany temat...

Potem tak, być może musiałbyś być w pierwszej grupie 200, aby mieć dziką kartę w tabeli. Myślę, że dawanie dwóch dzikich kart w turnieju głównym to trochę za dużo. Być może na tych turniejach potrzebujemy tylko jednego. Tym bardziej, że jedno z zaproszeń było dla nich, a drugie dla pary hiszpańskiej. Czy to normalne, że hiszpańska para ma dziką kartę w Katarze? ? Osobiście nie znajduję.

Są plusy i minusy. Wiemy to le padel musi się rozwijać i stać się w pełni międzynarodowym. Pomaga w tym także rozdawanie zaproszeń graczom z kraju. To debata, którą będziemy toczyć co roku… Trudno jest mieć jasne zdanie na ten temat.

Jessicę Ginier i Alix Collombon znajdziemy dzisiaj, w drugiej zmianie tego dnia, na centralnym torze Kataru Major. Mecz będzie można śledzić na kanale YouTube Premier Padel.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.