W najbliższą sobotę fazy kwalifikacyjne zawodów Premier Padel Katar Major, w którym zagrały trzy Francuzki: Carla Toully, Wendy Barsotti et Elodie Invernon.

Na nieszczęście dla Carli i Wendy przygoda w Katarze kończy się dzisiaj. Związany z Portugalczykami Fernandes, Touly’emu nie uda się dostać do konkursu. Obaj gracze przegrali ze stuprocentową parą holenderską Koek / Zwilżanies (rozstawiony z numerem 4) z wynikiem 6/2 – 6/1. Wendy ze swojej strony musiała walczyć u boku Van Der Hoeka przeciwko Hiszpanom Carla Castillo Velarde et Wystawa Lucii Perralty. Mimo dobrego początku meczu para francusko-hiszpańska przegrała 3/6 – 6/1 – 6/3.

Nieco później tego samego dnia przyszła kolejElodie Invernon aby wejść na tor. Związani z Santosem Domingosem obaj zawodnicy mieli trudności z rozpoczęciem meczu. Straszą się nawzajem w pierwszym secie, ale w drugiej rundzie mentalnie udaje im się wyzerować liczniki. Ostatecznie to dzięki rezygnacji ze strony przeciwników para francusko-portugalska wywalczyła zwycięstwo i bilet do kolejnego etapu. Para Invernon/Santos Domingos narzuca się 2 / 6 - 7 / 6 - 4 / 0. W najbliższą niedzielę zmierzą się z hiszpańską parą Saiz / Merino.

Dwóch innych francuskich zawodników zadebiutuje na 20×10 w Doha. To jest Alix Collombon i Jessica Ginier. Będą musieli stawić czoła Karolina Gallo i Fatma Al Nabhani.

Sebastien Carrasco

Przyszły naturopata i pasjonat padel, Seb jest dżentelmenem zdrowia/żywności Padel Magazine. Żongluje między olejkami pala, quinoa i olejkami eterycznymi. Od prawie dwóch lat z taką samą pasją zajmuje się nowiną o małej żółtej piłeczce.