Drugie spotkanie dnia w Doha i pierwszy półfinał mężczyzn pomiędzy obiema drużynami Stupaczuk/Di Nenno i niespodzianka od panów malarskich, Yanguas / Garrido.

W meczu, który kontrolowali od początku do końca, Mike Yanguas i Javi Garrido zemścili się na drużynie Superpiby : 6 / 2 7 / 6.

Mike Yanguas rozegra pierwszy w swojej karierze finał w tak ważnym turnieju (zdobył platynę FIP z Fede Chingotto ostatni sezon)!

Yanguas/Garrido przechodzi przez pierwszą rundę

Jesteśmy przyzwyczajeni z powolnymi startami z Superpiby. W zeszłym roku pokazali nam wielokrotnie, że można zdominować już w pierwszym secie, a mimo to po wielu godzinach zmagań na korcie wygrać mecz. Więc nie był prawie się nie martwię aby zobaczyć, jak tracą pierwszą rundę 6/2 przeciwko Yangues/Garrido.

Zwłaszcza, że ​​Miguel i Javi tylko robili wymiana monet na Franco i Martin. Tydzień temu Argentyńczycy zadali poważny cios 6 / 2 6 / 1 gdy Premier Padel z Rijadu. Co więcej, outsiderami były nakręcany jak zegary vu przygody tygodnia...

Javi Garrido i Mike Yanguas wiedzieli wykorzystaj swoją szansę w pierwszej serii i tym samym objęli prowadzenie w pierwszym półfinale mężczyzn.

Ważne momenty, klucz do tego zestawu

Zgodnie z oczekiwaniami – i pewnymi nadziejami – Superpiby zebrali się w sobie na początku drugiego seta. Tym razem o to zadbali nie poddawać się zbyt łatwo grze serwisowej. Martinowi i Franco udało się zrównoważyć wymianę zdań i dać sobie nawzajem drugi oddech w tym meczu... bardzo potrzebne, jeśli publiczność chciała spektaklu.

Od tego momentu serwery dotrzymywały kroku swoim zaangażowaniom i walka w końcu rozgorzała w centrali w Doha. Były jednak pewne ostrzeżenia dla Yanguasa i Garrido, którzy musieli zapisywanie punktów zadanych na poziomie 5/4. Na szczęście na ich usługach, co trochę ułatwiło im zadanie ich obrony.

Set powoli zbliżał się do tie-breaka, co było normalne, biorąc pod uwagę charakter drugiej rundy. Pierwsza mini-przerwa jest na korzyść zawodników Juaniego Mieresa. Ważnym faktem w tym meczu było jakość gry Javiego Garrido. I choć kilka meczów wcześniej obronili kilka break pointów, to jako pierwsi zdobyli punkty meczowe.

Wystarczył jeden! Wbrew wszelkim oczekiwaniom para Yanguas/Garrido zakwalifikowała się do finału tegorocznego Kataru Major. Być może dowód na to, że ta drużyna jest jeszcze bardziej niebezpieczna, niż mogłoby się wydawać…

W każdym razie Mike i Javi eliminują graczy Pozzoniego, być może uspokajając się mimochodem zapał Franco Stupaczuka. Jutro rozegrają swój pierwszy wspólny finał, ale nie ma na nich presji, ponieważ „pozostaje dopasowaniem padel” i lepiej cieszyć się chwilą!

Czekają na swoich przeciwników: albo Coello/Tapię, albo Navarro/Gutiérrez. Dowiemy się tego podczas ostatniego spotkania tego dnia. Dla nich : "niezależnie od tego, z którą drużyną zagramy, już wiemy, że będzie to trudny mecz".

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.