W raporcie opracowanym przez firmę Monitor Deloitte pokazano nam 3 główne obszary na świecie, w których padel zaczyna się pojawiać (patrz mapa poniżej). Wśród nich Wielka Trójka w Europie, Stanach Zjednoczonych i na Bliskim Wschodzie.

Główne regiony, w których padel pojawić się na świecie

Wielka Trójka Europa (Francja, Wielka Brytania i Niemcy)

krótka ewolucja padel WIELKA 3 Europa

Ten obszar się liczy 2000 ląduje de padel, w tym ponad 1500 w samej Francji. Dla całego obszaru oznacza to 9,1 sądów/mln mieszkańców. Od 2016 r. liczba torów w tym regionie wzrosła o 29%, w szczególności dzięki licznym środkom.

przez kanał La Manche, Padel United, największy operator klubowy w padel w Skandynawii oferuje finansowanie osobom, które mają już ziemię i chcą założyć klub padel. We Francji plan ANS pomaga sfinansować około 500 boisk sportowych. padel. A w Niemczech od początku 2022 roku Federacja Tenisowa, odpowiedzialna za padel, w szczególności uruchomił niemiecki Padel Wieża (GPT).

Stany Zjednoczone

krótka ewolucja padel USA

Od 2023 stycznia 180 roku Stany Zjednoczone miały XNUMX kortów tenisowych. padel. To reprezentuje 0,5 sądów/mln mieszkańców. Choć liczba wydaje się śmieszna, od 6 roku liczba torów wzrosła 2020-krotnie. I to wpisuje się w chęć rozwijania padel. Według prezydenta USPA Marcosa del Pilar (Stany Zjednoczone Padel Stowarzyszenie) : „Potencjał w Stanach Zjednoczonych jest ogromny i mamy nadzieję osiągnąć 30 000 kortów i ponad 10 milionów graczy do 2030 roku”.

Duzi inwestorzy również zaczynają pozycjonować się w tym nowym sporcie rakietowym. Pamiętamy, że Yankee Global Enterprises (który jest właścicielem franczyzy New York Yankees) niedawno ogłosił, że przejął udziały w torze A1 Padel. „Cieszymy się, że możemy służyć jako strategiczny partner w podnoszeniu poziomu padel oraz znak A1 Padel, zwłaszcza poprzez podnoszenie świadomości w Stanach Zjednoczonych”.

Bliski Wschód (Arabia Saudyjska, Katar, Kuwejt, Zjednoczone Emiraty Arabskie)

krótka ewolucja padel na Bliskim Wschodzie

Na Bliskim Wschodzie 2023 stycznia 1850 roku byłoby XNUMX utworów padel, które reprezentuje 35 sądów/mln mieszkańców. Od 2016 roku wzrost jest znaczący, przy 113% wzroście liczby leadów.

Można to tłumaczyć różnymi przyczynami: przede wszystkim licznymi inwestorami z Kataru, którzy pozycjonują się na rynku sportowym jutra. Ale temu też sprzyja organizacja Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej padel w Dubaju, pozwalając ludziom zobaczyć największe nazwiska w tym sporcie przy pracy. Wreszcie przez dwa lata tzw padel emitowany w Kuwejcie, gdzie szczególnie przyciąga uwagę dzieci i młodzieży.

Projekcja ewolucji terenów padel na świecie

Według prognoz Deloitte Monitor ewolucja padel powinien nadal rosnąć w nadchodzących latach, szczególnie w tych wschodzących krajach świata padel. Rzeczywiście, to właśnie tam margines postępu jest największy i to właśnie te regiony powinny umożliwić utrzymanie tempa wzrostu ziemi o 22% rocznie na świecie. Osiągnąć 85 000 działek do 2026 r ?

Tomasza Jaya

Po prawie 15 latach kołysania się w tenisie, stałem się absolutnym fanem jego kuzyna, padel. Od prawie roku gonię za małą żółtą piłeczkę kolejną rakietą, ale z taką samą pasją! Z siedzibą w Lyonie, zamierzam zapoznać Cię lepiej z padel w regionie i na poziomie krajowym.