W tym roku Premier Padel zdecydował się zaproponować A zdecydowanie międzynarodowy harmonogram turniejów, obejmujący 25 wydarzeń rozgrywanych w 18 różnych krajach.

To prawdziwa zmiana, szczególnie dla Hiszpanii, która w 13 roku miała na swoim koncie 2023 turniejów (WPT+ Premier Padel) i w tym roku będzie ich tylko 4. Trzeba powiedzieć, że w ciągu ostatnich jedenastu sezonów WPT i dwóch ostatnich Premier PadelThe padel profesjonalna skupiała się głównie na tym kraju.

Rzeczywiście, jak zobaczysz poniżej, dzięki liczbom naszych kolegów z Veinte Diez, przed rozpoczęciem sezonu 2024 Hiszpania zorganizowała 114 turniejów, prawie dziesięciokrotnie więcej niż wicemistrzyni Argentyna, która w tym samym okresie zorganizowała 14 turniejów (WPT w latach 2013–2023 + Premier Padel 2022 i 2023)!

Jak widać zawody padel na najwyższym szczeblu przez ostatnie dziesięć lat całkowicie skupiały się na jednym kraju. Ale żeby móc to zrobić padel sport olimpijski, Międzynarodowa Federacja padel et Premier Padel musiał zrównoważyć siły.

Na szczęście dla hiszpańskich fanów FIP Tour i Ultimate Padel Tour przyniesie wspaniałe wydarzenia do miast, które nie mają wiodącego turnieju…

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !