Paula Josemaría jest graczem padel profesjonalista, nazywany „Paulita” lub „Dinamita”. Urodzony 31 października 1996 w m Moralne, leworęczna jest obecnie numerem 1 na świecie wraz ze swoją koleżanką z drużyny Arianą Sanchez, z którą pozostanie na zawsze druga najbardziej udana para historii World Padel Tour.

Dziś Paula jest koniecznością Miłośnicy de padel. Hiszpan jest zdolny do wszystkiego na ziemi, swoimi potężnymi uderzeniami i lewą łapą.

Jego debiut w padel

Rozpoczęła Paula Josemaria padel już od najmłodszych lat i brał udział w licznych turniejach w Hiszpanii. Dopiero w 2014 roku, w wieku 18 lat, pojawiła się na jedynym zawodowym torze: World Padel Tour.

Do 2016 roku Paula łączyła się padel i studia biochemii na Uniwersytecie w Estremadurze. Na torze mogliśmy zobaczyć ją bawiącą się rakietą Siux i obokEstera Lasheras, które dziś znajdujemy na hiszpańskim torze weteranów.

Paula Josemaría Esther Lasheras

Wyróżniała się na torze w 2018 roku, grając u boku Waleria Pavon. Jednak dopiero w następnym roku zdobyła swój pierwszy tytuł turniejowy. Z Ana Catarina NogueiraPaula wygrała Madrid Masters 2019. W tym samym sezonie dotarła do trzech finałów i zaczęła zdobywać sławę w padel profesjonalny.

Rok Covid i zmiany par

Paula Josemaria rozpoczyna rok 2020 z nowym partnerem: Marta Marrero. Pomimo tytułu w Marbelli na otwarcie roku i dwóch finałów, para nie przetrwała. Obaj gracze ogłosili separację na portalach społecznościowych przed końcem sezonu.

W tym samym czasie oddziela się kolejna para: Gonzalez / Ortega. Martita dołącza do Marty Marrero, a Bea ostatecznie łączy siły z Paulą Josemarią. Obaj gracze pozytywnie zakończyli sezon, łącznie z finałem w Las Rozas.

Mimo to obaj gracze decydują się na rozstanie. To właśnie w tym momencie Paula Josemaria zwróciła się do nowego partnera, z którym osiągnęłaby wyżyny: Ariany Sanchez.

Paula Josemaria i Ariana Sanchez: obietnica świetlanej przyszłości

W swoim pierwszym wspólnym turnieju Paula Josemaria i Ariana Sanchez dotarły do ​​finału. W półfinale zwyciężyli w dwóch setach Łucji Sainz i były partner Pauli, Bea González, 6/3 6/4.

W finale zmierzą się z tymi, którzy rządzą od lat World Padel Tour : Gemma Triay et Alejandra Salazar.

W tym pierwszym sezonie Paula i Ari rywalizują w aż 10 finałach i wygrywają 5 turniejów. Pod koniec roku zajęli drugie miejsce na podium, tracąc 1.170 punktów do swoich wielkich rywali Gemmy i Ale.

Rok 2022 jest rokiem objawień dla Pauli i Ariego. Obaj gracze stają się niemal nie do pokonania. Zyskują pewność siebie i rosną 18 razy w finale w 21 turniejach. Jednak w tych 18 finałach prawie za każdym razem przegrywali z parą Triay/Salazar. W 14 konfrontacjach Paula i Ariana przegrały 10 razy twarzą w twarz z Gemmą i Alejandrą.

Podczas finału Master Final 2022, w epickim meczu, Paula Josemaria i Ariana Sanchez tracą miejsca numer 1, ponownie przeciwko Alejandrze Salazar i Gemmie Triay. Frustracja obu zawodników, którzy chcieliby zakończyć sezon w zupełnie inny sposób, jest ogromna...

ariana-sanchez-płacze

Rok 2023, rok demonstracji

Ostatni sezon był sezonem pokazowym. Paula i Ari wrócili silniejsi niż kiedykolwiek. Już od pierwszych turniejów w końcu udało im się pokonać swoich długoletnich przeciwników, Triaya/Salazara.

Para na 100% Head miażdży wszystko na swojej drodze, ustanawiając wszelkie rekordy, łącząc zwycięstwa i zdobywając pozycję pary roku. Ale i Paula logicznie rzecz biorąc kończą sezon na pierwszym stopniu podium.

Sanchez Josemaria świętuje numer 1 na świecie w 2023 r

Dziś nie mówimy już o Pauli Josemarii, nie myśląc o Arianie Sanchez… i odwrotnie! Obaj gracze ciężko pracowali, aby znaleźć się tu, gdzie są dzisiaj. Logicznie rzecz biorąc ogłosili, że będą kontynuować swoje stowarzyszenie w 2024… roku bierzmowania?

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.