Du 1er do 3 lipca odbyła się o godz 4Padel Petite-Foret finały regionalne seniorów, w których 3 drużyny kobiet i 28 drużyn mężczyzn rywalizowało o tytuł i kwalifikacje do mistrzostw Francji w październiku przyszłego roku.

Enio Argio, odpowiedzialny za Piątkę Petite-Fôret, otrzymał więc tacę z pięknymi zawodnikami, takimi jak lilianfour (25. francuski), Julien Seurin (40. francuski) lub nawet Johana Romanowskiego (57. francuski).

Julien SeurinLilian Foure Padel Horyzont

Mała niespodzianka na stole finałowym od czasu faworytów Foure i Seurin znaleźli się w finale przeciwko parze Romanowski–Durieux.

W bardzo ciasnym pierwszym secie wygranym 7/5 przez parę Foure-Seurin, ten ostatni szybko wyłamał się 4/1 w 2. secie, po czym dołączył do 4/4 i ostatecznie wygrał 6/4. Jak podkreślamy Julien Seurin « 2 pary dobrze się znały, różnica była pod względem cierpliwości i to w powolnych warunkach, aby zdobyć punkty w 3,4 strzałach. Zostało to rozegrane taktycznie i trzeba było dać im jak najmniej możliwości wyboru. »

lilianfour dodany " robiliśmy lepsze loby, lepsze uderzenia z dobrymi zwrotami, aby dobrze budować nasze punkty. Popełniając kilka błędów nie powinniśmy dawać przeciwnikom nadziei i pokazać, że jesteśmy w dobrej formie. Teraz nadszedł czas na mistrzostwa Francji, w których dążymy do awansu do ćwierćfinału ".

Chcielibyśmy podziękować Maxime Laferrière za wszelkie informacje i pomoc w tym temacie.