Nowy tydzień oznacza nowe turnieje, a na FIP Rise w Kairze i Monako rozpoczęły się pierwsze mecze, w których bierze udział wielu francuskich graczy.

Jeden z nasion Moreau/Bergeron

W Kairze faworytami są Maxime Moreau i Johan Bergeron. Francuzi rozpoczęli dziś turniej od zwycięstwa w pierwszej rundzie nad rosyjską parą Khalanskii/Merkulov: 6/2 – 6/2. Mogliby znaleźć rodaków w XNUMX/XNUMX finału, jeśli Dorian De Meyer i Maxime Forçin pokonają Egipcjan Makhlou/Marzouk.

W drugiej części stołu Harold Bernard upadł zaraz po wejściu do biegu. Francuski zawodnik kojarzony z Meksykaninem José Angelem Montoyą przegrał wynikiem 6/2 – 6/4 z rozstawionym z numerem czwartym Rodriguez/Arredondo.

Pierwszy sukces Tullou/Charreau

Zajmujący 276. miejsce we Francji Benjamin Tullou i Vincent Charreau zanotowali swoje pierwsze zwycięstwo w Monako na torze FIP, przechodząc pierwszą rundę kwalifikacji, pokonując dwóch innych Francuzów, Oliviera Romary i Oliviera Debouy: 6/2 – 6/3. Dołączają do rozstawionego z czterema drużynami Gersona/Courrina w kwalifikacjach oraz Boronada/Fonteny’ego, beneficjenta pakietu Sichez/Molinero.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!