A dwa ostatnie dni World Padel Tour Ostatni mistrz historii, tor, który zakończy się za tydzień, powraca do wszystkich edycji „Turnieju Masters”. Wspomnienie.

Mężczyźni

2013

Pierwszy Finał Master w historii World Padel Tour. W wielkim finale zmierzyły się ze sobą dwie legendarne pary: numery światowe Fernando Belasteguín i Juan Martín Díaz przeciwko Maxi Sánchezowi i Sanyo Gutiérrezowi.

Mecz, do wygrania w pięciu setach, zakończył się porzuceniem pary numer jeden, a wynik brzmiał 6-7, 6-1, 7-6 na korzyść Maxiego i Sanyo, którzy zostali pierwszymi Mistrzami World Padel Tour.

2014

W 2014 roku w finale mistrzowskim, który odbył się w Madrycie, po raz kolejny wystąpiła ta sama czwórka bohaterów: Fernando Belasteguín i Juan Martín Díaz przeciwko Maxi Sánchezowi i Sanyo Gutiérrezowi.

Po raz kolejny w tej edycji mistrzami zostali Maxi Sánchez i Sanyo Gutiérrez, którzy pokonali numer jeden 7-6 5-7 7-5. Druga edycja i drugi tytuł dla Maxi i Sanyo.

2015

Podczas Wielkiego Finału roku 2015 w finale Maxi Sánchez i Juan Martín Díaz zmierzyli się z Maxi Grabielem i Ramiro Moyano.

Dzięki zmontowane, Maxi i Juan Martín wygrali 2:6, 6:4, 6:1. Był to trzeci z rzędu tytuł Maxiego, który kontynuował swój bezbłędny występ w Finałach Master World Padel Tour.

2016

W edycji Master Final 2016, która odbyła się w Madrycie, w finale Paquito Navarro i Sanyo Gutiérrez zmierzyli się z Miguelem Lampertim i Juani Mieresem.

Po raz pierwszy debaty zakończyły się w dwóch setach na korzyść Paquito i Sanyo, którzy przypieczętowali zwycięstwo dzięki wyniku 6:3, 6:4. Była to pierwsza koronacja dla Paquito i już trzecia dla Sanyo, który na szczycie rankingu dołączył do swojego byłego partnera Maxiego.

2017

W edycji 2017 Fernando Belasteguín i Pablo Lima zmierzyli się z Mati Díazem i Maxi Sánchezem w wielkim finale madryckiego finału Master.

Finał był pokazem Limy i Beli, które dały z siebie wszystko padel i zdominowali swoich przeciwników 6-3 6-2, zdobywając tytuły numer 1 w 2017 roku, którzy zostali koronowani na Mistrzów World Padel Tour po raz pierwszy i które położyły kres niezwyciężoności Maxiego Sancheza w finale.

2018

W finale mistrzowskim 2018 stawka była ogromna: miejsce numer 1 w sezonie pomiędzy parami Belasteguín / Lima i Sánchez / Gutiérrez.

Jednak Maxi i Sanyo, którzy przybyli z pierwszym rozstawieniem za sobą, nie byli w stanie dotrzymać kroku natchnionej parze Bela/Lima. 1-7, 6-6 dla pary hiszpańsko-brazylijskiej, która zdobyła drugą z rzędu koronę Masters i po raz kolejny zakończyła rok na szczycie.

2019

W 2019 roku ponownie znaleźliśmy Pabla Limę i Fernando Belasteguína, ale tym razem przeciwstawili się nam. Pierwszy współpracował z Alem Galánem, drugi z Agusem Tapią.

Galán i Lima wygrali ten mecz 7:6, 6:3, dając Brazylijczykowi trzeci tytuł z rzędu. Madrylenianin został koronowany po raz pierwszy.

2020

W finale Menorca Master Final 2020 doszło do pamiętnego finału, w którym Fernando Belasteguín i Agus Tapia zmierzyli się z Juanem Lebrónem i Ale Galánem. Dwie najlepsze pary sezonu spotkały się twarzą w twarz na Minorce, aby spróbować zakończyć rok w wielkim stylu.

Po świetnym meczu Bela i Tapia odnieśli emocjonujące zwycięstwo 6-3 7-6 z numerem jeden na świecie. Trzeci tytuł dla Beli, która dołączyła do Maxi, Sanyo i Limy na czele rankingu, a pierwszy dla Agustína Tapii, który został najmłodszym zawodnikiem, który zwyciężył w zawodach.

2021

Podczas finału mistrzowskiego w Madrycie w 2021 r. w finale Juan Lebrón i Ale Galán (numery 1) zmierzyli się z Sanyo Gutiérrezem i Agustínem Tapią.

We wspaniałej Madrid Arena Ale i Juan po raz kolejny narzucili swoje prawo na boisku, aby podbić turniej turniejów. Podwójne 6-4 dla Lebrona i Galána, którzy zostali mistrzami ligi World Padel Tour.

2022

Podczas finału turnieju Masters w Barcelonie w 2022 r. Alejandro Galán i Juan Lebrón zmierzyli się, ku zaskoczeniu wszystkich, z parą utworzoną specjalnie na turniej Masters, Fede Chingotto / Martín Di Nenno.

W epickim meczu wszystkich czterech graczy Ale i Juan byli tymi, którzy przypieczętowali zwycięstwo w trzech setach. 6:4, 6:7, 6:2 dla Hiszpanów, którzy zdobyli tytuł Mistrzów Mistrzostw World Padel Tour po raz drugi w parze. Trzeci tytuł dla Madrileniańczyka, który dołączył do Bela, Lima, Maxi i Sanyo z trzema zwycięstwami w finale Master.

Femmes

2013

Pierwszy turniej Masters w historii World Padel Tour. Podczas finału Estrella Damm Master 2013 najlepsi na świecie Patty Llaguno i Eli Amatriaín zmierzyli się z Alejandrą Salazar i Icíarem Montesem.

I był to pierwszy tytuł Alejandry Salazar, która po bardzo zaciętym meczu 6-4 4-6 6-4 została wraz z Icíarem Montesem pierwszą królową Finału Master.

2014

W 2014 roku po raz kolejny stolica Hiszpanii, Madryt, była gospodarzem „turnieju turniejów”. W finale mistrzowskim drugiej edycji dla kobiet Mapi i Majo Sánchez Alayeto zmierzyły się z Lucíą Sainz i Martą Ortegą. Mecz na papierze nieco niezrównoważony, gdyż w rankingu z 1 roku rywalizował z parami 6 i 2014.

I nic dziwnego, że finał faworyzował jedynki na świecie, czyli Gemelas Atómikas, który wygrał mecz 6-4 7-5 i zdobył swoją pierwszą koronę Masters.

2015

W 2015 roku w Madrycie odbyła się nowa edycja Finału Master. W wielkim finale kobiet Mapi i Majo Sánchez Alayeto zmierzyli się z Martą Marrero i Alejandrą Salazar.

Salazar i Marrero pełni wiary w siebie po zwycięstwie w poprzednim turnieju w Walencji, ponownie pokazali swoje najlepsze oblicze podczas turnieju Masters i w finale zwyciężyli 6:2, 6:3. Już drugi tytuł Ale.

2016

W finale Estrella Damm Master 2016 po raz kolejny w finale w Madrycie bliźniaczki Alayeto zmierzyły się z Alejandrą Salazar i Martą Marrero. Dwie najlepsze pary świata zmierzą się ze sobą w rewanżu z 2015 roku.

I tym razem szala przechyliła się na korzyść Mapi i Majo, którym udało się pokonać numery 1 6-2 7-6!

2017

W finale Madrid Master Final 2017 ponownie spotkaliśmy siostry Alayeto, ale tym razem przeciwko dwóm młodym zawodniczkom, Martie Ortedze i Ariana Sánchez.

Korzystając ze swojego doświadczenia Mapi i Majo, które zwyciężyły 7/5 7/5, drugi rok z rzędu zostały koronowane na królowe Finału Master.

2018

W Madrycie w 2018 roku mogliśmy podziwiać piękno Marty Marrero / Alejandry Salazar i Mapi / Majo Sáncheza Alayeto. Wymarzony finał pomiędzy dwiema najlepszymi wówczas parami na świecie.

Marta Marrero i Alejandra Salazar zagrały w Madrycie swoje najlepsze rozgrywki i zakończyły rok w najlepszy możliwy sposób. Zwyciężyły w finale 6:3, 6:2 i zapewniły sobie drugi wspólny tytuł, po tym z 2015 roku.

2019

W 2019 roku odbył się Finał Mistrzowski World Padel Tour przeprowadziliśmy się do Barcelony i ponownie znaleźliśmy Alejandrę Salazar i Martę Marrero, ale nie po tej samej stronie toru. Pierwsza kojarzona była z Arianą Sánchez, druga tworzyła z Martą Ortegą parę numer 1.

W jednym z najgorętszych finałów Master Final zwyciężyły Alejandra Salazar i Ariana Sánchez pod koniec napięcia: 7-5, 3-6, 7-6.

2020

W roku 2020 naznaczonym globalną pandemią, World Padel Tour zorganizował spektakularne wydarzenie finałowe podczas finału Menorca Master Final 2020. Mahón był gospodarzem tych wspaniałych zawodów, które zakończyły tak wyjątkowy rok. Na poziomie sportowym w wielkim finale kobiet Lucía Sainz i Gemma Triay zmierzyły się z Alejandrą Salazar i Arianą Sánchez. Para pierwsza kontra para dwie.

Walka przechyliła się w stronę Lucíi Sainz i Gemmy Triay, które wynikiem 6-4 6-3 przekreśliły podwójne sny Ale i Ariego.

2021

W madryckim finale mistrzowskim w 2021 r. w corocznym wielkim finale Paula Josemaría i Ariana Sánchez zmierzyły się z Lucíą Sainz i Martą Marrero.

W dwóch setach i bez większych trudności (6-4, 6-2) Ariana Sánchez i Paula Josemaría zostały koronowane na królowe roku 2021 World Padel Tour.

2022

Finał Estrella Damm Barcelona Master Final 2022 dał nam finał finałów. Bitwa bitew World Padel Tour, gdyż stawką było miejsce numer 1. Bohaterkami tej wspaniałej bitwy były z jednej strony Gemma Triay i Alejandra Salazar, a z drugiej Ariana Sánchez i Paula Josemaría.

Salazar Triay o zwycięstwie na parkiecie Master Final 2022

Na torze doszło do wspaniałej walki, w której Gemma Triay i Alejandra Salazar ostatecznie zwyciężyły 3-6, 6-4, 6-4 i zostały koronowane na numer jeden roku 2022 oraz na królowe finału Master! Należy pamiętać, że Ale zdobył swój piąty tytuł w „Turnieju Mistrzów”!

A jak myślisz, kto w tym roku odejdzie z trofeum?

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !