Prawdopodobnie nie był to turniej, jakiego oczekiwali. Ale niestety, Fernando Belasteguin, który miał wielki powrót w Lombardii, nie wrócił w 100% do zdrowia z powodu kontuzji łokcia. Pomimo zwycięstwa w pierwszej turze, Yanguas i Bela zostali zmuszeni do rezygnacji, napędzający Zapata i Guerrero w ćwierćfinale Milano P1.

Podczas konferencji prasowej ogłaszającej wycofanie swojego zespołu Fernando Belasteguin, który rozegrał swój ostatni mecz u boku Mike'a Yanguasa, skierował pod adresem swojego partnera kilka wzruszających słów: wzruszając młodego zawodnika do łez.

Słowa Beli dla Yanguas

Wiemy, że obaj zawodnicy są ze sobą bardzo blisko na boisku i poza nim, ale mimo to m.inn 2024, zniknie stowarzyszenie Belasteguin/Yanguas. Obaj zawodnicy rozegrali zatem swój ostatni mecz (o ile w przyszłym sezonie nie będzie ogromnej niespodzianki).

W swoim przemówieniu Król Bela okazywał wiele uczuć młodemu Andaluzyjczykowi. Kilka słów, które poruszą”Madre Topoaż do łez.

Bella: „Na szlak zabrałem ze sobą młodość młodego chłopca. Ale poza tym mam bardzo grzecznego chłopca z kortu. Naprawdę miły facet, któremu udało się podbić serce moje i mojej rodziny. I chciałbym to mieć przy sobie".

„Wszystko, czego się od niego nauczyłem, było niesamowite”

Młody hiszpański zawodnik całkowicie się załamał. Natychmiast Belasteguin przyszedł, aby wziąć go w ramiona, aby go trochę pocieszyć.

To stwierdzenie jest tym bardziej wzruszające, że rok 2024 będzie ostatnim sezonem Argentyńczyka. W odpowiedzi na te słowa oraz na oficjalne oświadczenie Belasteguina, że ​​z końcem przyszłego sezonu zakończy karierę, Miguel Yanguas również pozdrowił swojego partnera sezonu "Nauczyłem się od niego tak wiele. Fernando jest bardzo zdeterminowany i konkurencyjny pomimo bólu. Robił wszystko, żeby być przy mnie i towarzyszyć mi podczas wczorajszego meczu. Ten sposób, aby nigdy się nie poddawać i zawsze dawać z siebie wszystko, zapamiętam na zawsze".

A więc to koniec pary Yanguas/Belasteguin. Hiszpan nie dokończył jednak sezonu, gdyż zagra w finale Master w Barcelonie, obok niejakiego Sanyo Gutiérreza.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.