Kiedy mówimy o Robinie van Persim, pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, jest jego niezrównany talent na boisku piłkarskim, który wyrobił sobie markę jako jedna z gwiazd holenderskich napastników. Z 50 golami zdobytymi w 102 występach jest rekordzistą w kategorii najlepszych strzelców w historii holenderskiej drużyny narodowej. Ale dziś van Persie wyróżnia się na zupełnie innym polu: padel.

Kto by pomyślał, że piłkarze nie mogą osiągnąć doskonałości w tym sporcie? Van Persie udowadnia, że ​​jest inaczej, wykazując się imponującym mistrzostwem na torze padel gdy World Padel Tour Amsterdam Open w zeszłym tygodniu podczas Pro-Am: „Co za niesamowite przeżycie po raz kolejny zagrać na Amsterdam Open! Intensywny mecz w znakomitym towarzystwie.”

Wygrał ten Pro Am z wyróżnieniem za punkt meczowy. Były napastnik zaskoczył społeczność padel z niezwykłym wyjściem na par 3, zakończonym strzałem w plecy.

Gorąco podziękował zespół organizacyjny, nie zapominając o słowie określającym zespół, BY VP… To rzeczywiście jego strona internetowa, VP, podobnie jak van Persie, na której znajdujemy materiały padel.

Tak jak wielu piłkarzy, którzy rozpoczynają działalność w różnych biznesach, zainwestował w świat padel. Jego firma niedawno wprowadziła na rynek torbę i rakietę padel.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.