Alejandra Salazar i Gemma Triay wygrywają World Padel Tour Chile Otwarte 2023.

Na wysokości ponad 800 metrów iw chilijskim upale Claudia Jensen i Jessica Castelló nie dały rady wejść do tego finału i poddały się.

Triay / Salazar z dużą prędkością

Finał rozpocznie się o 200 na godzinę punto de oro i przerwą na wejście na korzyść Triay / Salazar. Z tyłu Castello / Jensen osiąga przerwę. Jednak hiszpańska para zdołała wykorzystać kilka błędów Claudii Jensen i Jessiki Castello.

Wiemy, że Jessica Castello może mieć skomplikowany początek meczu i tak jest w przypadku tego finału.

Tor nabiera odbicia. Jest gorąco. Jessica Castello jest w trybie diesla na początku meczu.

Przewijają się gry. Jessica, która przez dwa lata grała z francuską Alix Collombon, próbuje zmotywować swojego partnera do powrotu do tej pierwszej rundy. To nie wystarczy, a Triay / Salazar robi drugą przerwę na punto de oro, prowadząc 4/1, a następnie serwis.

W tej grze nie ma rytmu. Triay / Salazar leci nad tym pierwszym setem wygranym 6/1.

Castello/Jensen rzuca ręcznik

Alejandra Salazar serwuje na początek drugiego seta. I już mamy wrażenie, że ten drugi set może potoczyć się tą samą drogą, co pierwsza runda.  

Na 6/1 1/0 Castello / Jensen rzuca ręcznik.

Jessica Castello i Claudia Jensen wydawały się wiedzieć przed meczem, że jest problem. Jessice nie udało się wejść do meczu. Claudia wydawała się nie poruszać dobrze od początku tego meczu.

Dla Salazar / Triay to drugie z rzędu zwycięstwo w tej trasie po Ameryce Południowej po imprezie wygranej w Argentynie.

Zwycięstwo to pozwala hiszpańskiej parze odzyskać pierwsze miejsce na świecie przed Sanchezem / Josemarią.

Castella Jensen world padel tour

Jensen kontuzjowany

A priori byłaby to kontuzja Claudii Jensen, która zmusiła parę do poddania się i tłumaczy stosunkowo niski poziom meczu.

Dla Alejandry Salazar jest to dość szczególne zwycięstwo z tą rezygnacją, ale przewiduje:wiele zwycięstw dla Claudii Jensen”, który ma zaledwie 17 lat.

Alejandra podbija rekord, odnosząc 50. zwycięstwo na torze z trzema różnymi partnerami.

Finał mężczyzn World Padel Tour ma być śledzony na żywo na Canal+.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.