National Cru Padel Cup 2017 au Centre International de Tennis du Cap d’Agede a offert un spectacle formidable avec une finale messieurs piquante : Scatena / Ritz Vs Blanqué / Bergeron.

Les deux meilleures paires françaises se retrouvaient donc en finale de la National Padel Cup après la finale des championnats de France de padel il y a 2 ans.

W pierwszym secie bitwa jest trudna, ale to wice-mistrzowie Francji dyktują swoje prawo przeciwko parze Bergeron / Blanqué. Pierwszy zestaw wygrał Jérémy Scatena - Jérémy Ritz 6 / 3 dzięki świetnemu startowi.

W drugim zestawie niektóre numery francuskie czują się lepiej i nie są dostępne. Ale mecz kończy się na 2 / 1 15A na ich korzyść, ponieważ deszcz zatrzyma mecz.

Po powrocie na boisko para Blanqué / Bergeron została wznowiona, jakby nic się nie wydarzyło, i potwierdza swoją przerwę.
Na 5 / 3 Blanqué / Bergeron ma 3 razy szansę na osiągnięcie podwójnej przerwy, aby wygrać set. Na próżno. Scatena / Ritz wygrywa swoją posługę w trudnych umysłach.

Francuskie numery 2 pękają tuż za nimi, aby powrócić do 5 wszędzie.

Za nim Blanqué / Bergeron zadaje cios i pozwala Scatena / Ritz w końcu wygrać P1000 w finałowej liczbie Francuzów. (6 / 3 7 / 5)

W przypadku kobiet nie jest zaskoczeniem, odkąd mistrzowie Francji Padel Alix Collombon i Jessica Ginier wygrywają w finale z Léą Godallier i Marianne Vandaele, nie tracąc ani jednego seta.

Na 1 tydzień europejskich mistrzostw wiosłowania, nasza francuska drużyna wiosłowania wydaje się gotowa robić piękne rzeczy w Lizbonie.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.