Wokół tego tematu narastają kontrowersje. Tylko osiem par w głównym losowaniu kobiet FIP Rise Metepec w Meksyku… czy jest to dozwolone?

Podczas FIP Rise Metepec byliśmy świadkami bardzo specyficznego scenariusza: sw kategorii kobiet do turnieju zgłosiło się zaledwie osiem par. W rezultacie gracze zgłoszeni do turnieju przechodzą bezpośrednio do ćwierćfinału. Oczywiście może to wywołać wzdrygnięcie, zwłaszcza gdy wiemy, jak trudne może być dla graczy dotarcie do ćwierćfinału turnieju.

My również zadaliśmy sobie pytanie, czy było to dozwolone przez Międzynarodowa Federacja Padel. Więc przejrzeliśmy niezliczone strony regulaminu znaleźć odpowiedź na nasze pytania.

W końcu znaleźliśmy to czego szukaliśmy, w punkcie 5 : Specyfikacja techniczna. Rzeczywiście, pkt 5.1.5. stwierdza to:

  1. "Maksymalna liczba par, które muszą wziąć udział w losowaniu głównym, aby turniej liczył się w rankingu, wyniesie 32 pary. Minimalna liczba par wymagana do utworzenia losowania głównego, aby turniej liczył się w rankingu, wynosi 16 par."

W dalszej części specyfikacji znajdujemy również to, paragraf 5.13.5 :

  1. "Jeżeli w turnieju szesnastu zawodników w parach dojdzie do zwycięstwa w pierwszej rundzie losowania głównego, wyniki nie będą brane pod uwagę w indywidualnym rankingu FIP, chyba że łączna liczba zawodników, którzy rywalizowali pomiędzy rundą kwalifikacyjną a rundą w pierwszej rundzie losowania głównego mężczyzn przekroczy szesnaście par."

W skrócie organizatorzy turnieju mają prawo rozpocząć turniej nawet w przypadku ośmiu par. Należy jedynie pamiętać, że turniej nie będzie wliczany do rankingu. Gracze z innych krajów podejmują zatem ryzyko, że podczas tej podróży nie otrzymają żadnych punktów do rankingu FIP na koniec zawodów.

W rezultacie szesnastu graczy wzięło udział w turnieju FIP Rise Metepec nie powinien otrzymywać punktów za ranking.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.