Można to powiedzieć, to już oficjalne, sezon 2024 uważamy za rozpoczęty. Po rozpoczęciu turniejów FIP w Australii przyszła kolej na Premier Padel zacząć. Czas rzucić okiem w kalendarzu FIP, która ma więcej wydarzeń we Francji niż kiedykolwiek!

Kategoria wzrostu FIP

Francja powinna powitać trzy wzrosty FIP ten sezon :

Pierwszym byłoby 23-28 lipca, w Var, niedaleko Tulon. Z nielicznych informacji, jakie mamy na temat tego turnieju, wynika, że ​​zostanie on rozegrany o godz TC Toulonnais, klub z 10 torami na świeżym powietrzu ! Warunki 100% na zewnątrz w połowie lipca, co zapowiada wiele zwycięskich strzałów i bardzo słoneczny turniej.

Drugi termin miałby się odbyć miesiąc później, także w Var, ale po stronie Bandol tym razem. Turniej odbędzie się od godz 20 w sierpniu 25 ze stołem finałowym, który będzie rozgrywany w porcie. Warunki gry prawdopodobnie przypominałyby te w Tulonie, z być może nieco większym wiatrem, tak blisko morza! Najpóźniejsza data FIP Rise: od 4 do 8 wrzesień, tym razem dalej na północ, po stronie Caen ! Żadnych warunków na wolnym powietrzu w Calvados, gdyż turniej powinien zostać rozegrany w małym ośrodku sportowym.

Wszystkie te turnieje nie zostały jeszcze potwierdzone, ale są już obecne w programie Międzynarodowej Federacji Padel !

Złota kategoria FIP

Podczas gdy myśleliśmy Priorytet Hiszpanii na FIP Gold, 4 turnieje zostaną rozegrane w innych krajach! Dwa zaplanowano dla Meksyku i dwa dla Francji. Oczywiście możliwe jest, że zostaną dodane inne daty.

Na chwilę obecną wiemy, że we Francji będą dwa złote medale FIP. Pierwsza odbędzie się we wrześniu od 17 do 22. Wybrane miasto… bordeaux ! Perła Akwitanii, w której znajduje się także m.in Premier Padel P2, będzie więc krainą padel w 2024 r. z dwoma międzynarodowymi turniejami w ciągu roku.

Kierunek Lyon o drugie złoto FIP, które odbędzie się we Francji. Turniej odbędzie się od godz 8 do 13 października.

Na razie nie są jeszcze potwierdzone turnieje, np. FIP Rise… Warto jednocześnie poznać miejsce, w którym odbędzie się losowanie finałowe!

Premier Padel

Oczywiście, że musimy porozmawiać Premier Padel, główny tor w 2024 r., z dwoma turniejami we Francji.

Pierwsza odbędzie się o godz bordeaux, w kategorii P2. Z 10 do 16 czerwcanajlepsi gracze świata przybędą rywalizować w Gironde. Bilety na wydarzenie są już w sprzedaży i szybko odchodzą ! Jeśli nie masz jeszcze biletów, przejdź do oficjalna kasa biletowa wydarzenia.

Drugi turniej, i nie najmniej ważny, będzie tym długo oczekiwanym Greenweez Paryż MajorZ 30 września do 6 października. Trzecia edycja w stolicy tego konkursu, który co roku cieszy się ogromnym powodzeniem. Pamiętajcie, że przez dwa tygodnie kasa biletowa jest ogólnodostępna… Nie zapomnij zaopatrzyć się w bilety na to ważne wydarzenie!

Public Greenweez Paris Major Roland Garros 2023
PARYŻ FRANCJA 09 WRZEŚNIA Paris Premier Padel 2023 na Stade Roland Garros 09 września 2023 w Paryżu Francja Fot. Silvestre SzpylmaPremier Padel

Finały Cupra we Francji?

Jeśli jesteś dobry z algebry, być może zauważyłeś to tylko 5 turniejów we Francji (oprócz Premier Padel) zostały ogłoszone. 3 FIP Rise, 2 FIP Gold… wciąż brakuje daty.

Rzeczywiście, „Master Final of the FIP Tour” mógłby zostać rozegrany właśnie tutaj, w mieście, które pod koniec roku gościło już turniej w zeszłym sezonie.

Niektórzy mogli się domyślić... tak będzie Bourg-en-Bresse ! Hélène Cédileau, wiceprezes departamentu Ain odpowiedzialny za sport i burmistrz Bourg-en-Bresse, oraz Debata Jean-François już nam potwierdził, że w tym sezonie w mieście odbędzie się FIP…

Dlatego też, nawet jeśli nic nie jest jeszcze oficjalne, wszystko wskazuje na to, że pod koniec roku Bourg-en-Bresse będzie areną ogromnej rywalizacji... Ciąg dalszy nastąpi.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.