Cóż za niesamowity tydzień dla Charlotte Soubrié i Carli Touly, które odniosły swoje pierwsze duże zwycięstwo na elitarnym torze sezonu padel Francuski na 4Padel Toulouse-Colomiers!

Zaledwie kilka dni po postawieniu stopy na prestiżowym korcie Philippe-Chatrier w Roland-Garros podczas Greenweez Paris Major, para Soubrié/Touly wywołała małą sensację, pokonując rozstawione z numerem 1 drużyny FFT Padel Tour Tuluza, Jessica Ginier-Barbier/Lucile Pothier.

Według sondażu przeprowadzonego przed meczem przez Mario Cordero było to zwycięstwo wbrew wszelkim przeciwnościom.

Dokładnie w 54 minuty Soubrié/Touly wygrał rewanżowy mecz półfinału Bordeaux z Ginier/Pothier w dwóch setach: 6/1 6/4.

Jessica i Lucile miały w tym meczu bardzo niewiele okazji, korzystając z tylko jednego break pointa w porównaniu z sześcioma w przypadku swoich przeciwniczek, które wykorzystały trzy z tych okazji.

Podsumowując, para Soubrié/Touly nie przegrała podczas tego turnieju żadnego seta i nigdy nie straciła w meczu więcej niż 5 gemów. Bardzo dobry występ tych zawodników, którzy wciąż nas zaskakują i którzy z pewnością wyciągnęli wnioski ze swoich spotkań porażka w trzech setach na Greenweez Paris Major.

Zwycięstwo to jest tym bardziej znaczące, że przypada zaledwie na dwa tygodnie przed Mistrzostwami Francji. On jest trudno sobie wyobrazić Soubrié/Touly nie bierz udziału po takim wyniku.

Zwróć uwagę na zwycięstwo Marie-Amélie Dardaine i Tiffany Phaysouphanh (TS2) w małym finale przeciwko Camille Sireix i Amélie Detrivière (TS8) (6/1 3/6 6/3).

Pełne tabele znajdziesz poniżej:

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.