Mathieu Squarta z Padel Riviera Mougins i Fabien Veber z Padel Horizon są gośćmi podcastu ROZMOWA PADELSKA nr 3 animowane przez Michael Kuzaj i Alex Cortey, założyciele ekologicznej marki odzieży i akcesoriów Padel Dwadzieścia na dziesięć.

Mathieu i Fabien to namiętni nauczyciele padel, ambasador Bullpadel i dwaj dobrzy gracze (francuski nr 49 dla Mathieu i Fabiena to około 100 miejsce we Francji). Dzielą się z nami swoją opinią, bez przymrużenia oka, na temat: kontrowersyjnego zarządzania padelem przez FFT, przejścia od tenisa do padla w klubach, ich ulubionych profesjonalnych graczy i wielu innych ostrych anegdot.

Posłuchaj pełnego podcastu: https://twentybyten.com/padel-talks-podcast-3/ a także w podcastach Apple, podcastach Google i Spotify.

PRZEŻYJ DRUGI CZAS

AC: Mathieu, powiedziałeś nam, że w tenisie nie robiłeś już postępów w padelu, pomimo lat, które kontynuowałeś. Czy nadal tak jest?

MS: Po osiągnięciu określonego wieku lub określonego rankingu w tenisa czujesz, że nie masz już miejsca na poprawę i że walczysz o cel, który nie jest już jeden, i że wkraczasz kolejny sport, który wygląda trochę jak tenis [padel], który wciąż jest inny, daje świetne podstawy do nauki.

Więc tak, nadal uczę się padla każdego dnia.

W pewnym momencie może się to skończyć, ale na razie czuję, że przeżywam to, czego doświadczyłem, gdy byłem młody. […]

AC: Czy według ciebie Padel jest łatwym i dostępnym sportem dla tenisistów?

[…] Tak, oczywiście, i znowu jest to dla tenisistów, ale dla początkujących o wiele łatwiej jest robić postępy i dobrze się bawić od razu [na padel].

W tenisie, kiedy nie możesz grać, uderzasz dwie piłki, zdobycie ich zajmuje dwie godziny itp. To jest trochę piekielne.

Natomiast jeśli umieścisz czterech początkujących na boisku do padla, po pół godzinie będą się dobrze bawić.

AC: Wciąż czujemy wśród tenisistów [przede mną], że grają na swoich umiejętnościach w tenisie stołowym, kiedy powinni brać lekcje, jeśli naprawdę chcą się rozwijać…

FV: „Tak, ale jednocześnie tym, co zmieniło się w tenisistach, jest to, że przez ostatnie dwa lata słyszeli tyle„ przepuszczać ”,„ przepuszczać ”,„ grać tylnym oknem ”… że teraz wiedzą, co „muszą zrobić na boisku do padla.

Pięć lat temu, kiedy zaczynałem, nie chcieli o tym słyszeć. Powiedzieli wam „tak, tak, to wszystko”, podczas gdy dzisiaj młodzi ludzie, którzy pochodzą z tenisa, znają i nagle ich margines postępu jest znacznie szybszy niż wcześniej.

FFT: zalety i wady

MK: Czy możesz nam powiedzieć coś o związku między tenisem a padlem w FFT [Francuska Federacja Tenisowa], która, jak wiemy, jest w tej chwili nieco skomplikowana?

FV: Dzisiaj, gdyby Fed [FFT] naprawdę chciał nam pomóc, zrobiłby to.

Mieliśmy dwa, trzy trafienia „szumu” na padlu, które były dobre:

Masz profesjonalnych tenisistów, którzy dzisiaj kochają padel. Kiedy Arnaud Clément opowiada podczaswywiad w Padel Mag że jest użądlony, że jest „uzależniony od padla”, federacja [FFT], zwłaszcza nie chce go używać, ponieważ jeśli używają padla, a my zawsze wracamy do tego samego. Nie wierzymy, że naprawdę chcą rozwijać padla.

MS: Dzisiaj mamy wrażenie, że FFT próbuje zbudować się od góry, to znaczy przez konkurencję, i nie jest to zbyt logiczne. Kiedy wiemy, że FFT Padel Tour kosztuje 500 000 EUR, mówimy sobie, że lepiej byłoby wykorzystać te pieniądze w mediach i sieciach społecznościowych do masowej reklamy i pokazania, że ​​ten sport istnieje. prywatne kluby nie wykonują tej pracy…

Federacja może również interweniować, prosząc profesjonalnych tenisistów o grę przeciwko graczom World Padel Tour. Aby zobaczyć, jak laminują je gracze Padel, gdy wiemy, jak dobrze sobie radzą z rakietą, która naprawdę może wywołać szum.

AC: Ten brak zaangażowania ze strony FFT jest prawie paradoksalny, biorąc pod uwagę, że padel jest zabawnym i dostępnym sportem w pełnym rozkwicie…

FV: Tak, szkoda, zwłaszcza, że ​​u dzieci nie jesteśmy daleko od 100% członkostwa dla tych, którzy próbują padla, i uważają go za najlepszy. W klubach tenisowych, jeśli zaproponujemy połączenie poprzez znalezienie partnerstwa z prezydentami klubów tenisowych, którzy byliby otwarci na rozwój padla […], moglibyśmy dalej rozwijać padla.

PAQUITO I SALAZAR: ODPORNOŚĆ SENIORÓW

MK: Poprosiłem was oboje o przedstawienie nas graczowi World Padel Tour. Znamy ich wyniki, ale często nie wiemy, kim oni są i jak grają.

MS: Wybrałem Alejandrę Salazar. Ona jest graczem, który szczególnie lubię. Gra po prawej i ma wyjątkową rękę. W tym roku kończy 35 lat, więc nie jest już młodą zawodniczką, ale podoba mi się stan umysłu podczas World Padel Tour, gdzie teraz „starzy” gracze zaczynają grać z młodymi graczami przyjazd. Jest wiele zespołów, w których tak się dzieje, i tak dzieje się w przypadku Salazara, który gra z Arianą Sánchez, która ma 23 lata. Nawiasem mówiąc, zdobyła Masters cztery razy, myślę, że to rekord. To wciąż 2. miejsce na świecie. Zwłaszcza w 2017 roku wykonała więzadła krzyżowe. Powrót do tego poziomu jest silny. Sprawiła również, że Ariana Sánchez była najmłodsza, aby wygrać Mistrzów.

MK: Myślę, że te skojarzenia są wspaniałe, ponieważ z jednej strony masz młodość, zapał i fizyczną eksplozję młodych ludzi, którzy mogą być kojarzeni z doświadczeniem graczy i trochę starszych graczy. Często tworzy bardzo dobre duety.

MS: Szczerze mówiąc, to sprawia, że ​​duety są lepsze niż, kiedy moim zdaniem dwoje młodych ludzi jest razem. Mam małe zdanie na temat pary Galan-Lebron. Nie jestem pewien, czy to naprawdę działa. Myślę, że ta dwójka będzie chciała się narzucać, będzie chciała robić niesamowite rzeczy, a na końcu na siebie nawzajem narzucą. Tak właśnie stało się trochę z Paquito i Lebronem. Byli niesamowici, ale na nich nadepnęli.

AC: Dokładnie, jak działa para padel? Czy mają tendencję do pozostawania razem, czy są wojny ego?

MS: Myślę, że jest wiele wojen ego. Najwyraźniej wśród graczy jest wiele argumentów. Tak było w przypadku Salazara i Marrero, którzy nie zgodzili się już na koniec.

PADEL CHAMPAGNE PAQUITO

MK: Czy mógłbyś przedstawić nam Navarro Paquito, aby śledzić profesjonalnego gracza Fab?

FV: Cztery, pięć lat temu, kiedy zacząłem oglądać filmy z World Padel Tour, odkryłem, że Paquito był już jedną z osób, które zrobiły najwięcej „show”, i na co narzuciłem trochę moim klubem Padel Horizon jest wyrażanie kapryśnych ciosów. Cios między nogami, cios w plecy, a tylny, rooming jest częścią padla, ponieważ jest to fajna gra.

Zawsze cytowałem Paquito, który przybywa do finału Mistrza, aby bronić się z tyłu, zrobić tylne okno między nogami, a dokładnie fakt grania w zwycięstwa, wyglądania zabójczo podczas robienia strzały, które przychodzą znikąd, za to uwielbiam to. Pokazuje, że możemy zagrać w zwycięstwo, mieć temperament, który go charakteryzuje, ale zawsze pamiętając, że jeśli przeciwnik zrobił dobry punkt, masz prawo sprawić, by się uśmiechnął lub poklepać go po plecach .

MS: Miałem okazję grać z nim podczas wystawy w Riviera Padel w Mougins zorganizowanej przez BullPadel. Grałem z [Navarro] Paquito i [Federico] Chingoto i było po prostu świetnie. W pewnym momencie facet sprawia, że ​​ładnie wychodzę, i oczywiście postawiłem kopalnię przy drzwiach, aby spróbować pokazać mu trochę, co jestem wart, czyli w ogóle nic ...

Co sprawił, że zrozumiałem w następujących dwóch punktach, w których wysyła mi dwie salwy forhendowe, gdzie potrzebuję kija golfowego, aby je dostarczyć. Gdy piłka uderzyła o ziemię, nie było już nic do roboty. Zrozumiałem, że nie muszę już być mądry. I skończyliśmy razem oglądając finał mistrzostw świata w barze klubowym. To było wspaniałe.

AC: Według ciebie, jaka jest różnica w poziomie między francuskimi graczami a najlepszymi graczami World Padel Tour?

MS: To nie ma nic wspólnego. Mamy wrażenie, że dobrze gramy we Francji, ale na poziomie światowym nie przypisujemy sobie wagi. Najlepsi francuscy gracze flirtują ze 100 najlepszymi i więcej ...

AC: Jakie są duże różnice w grze na tym poziomie?

MS: Efekty są niesamowite, piłka niekoniecznie idzie szybciej, raczej obszary są niesamowite, efekt jest niesamowity, fizycznie są potworne.

FV: Zaskakujące jest to, że mamy wrażenie, że idzie dwie godziny na godzinę, kładzie piłkę na ziemi i broni stali, ale nie idzie dwie godziny na godzinę w ogóle idzie do dwóch tysięcy. Wszystko, co robią, robią to lepiej. Mówi się, że nasi najlepsi [francuscy] gracze bronią wszystkiego, nie, oni [hiszpańscy gracze] naprawdę bronią wszystkiego i przy najmniejszej okazji podejmujesz scud. To tylko inny świat.

Z drugiej strony piękno tego sportu i dlatego wszyscy jesteśmy uzależnieni od tego, że grasz przeciwko najlepszemu, w którym grasz, a jeśli postawisz gracza lambda przeciwko Rogerowi [Federerowi], on nie będzie grał. Tam możesz grać przeciwko potwornym facetom. Grasz z wrażeniem, że jesteś „na tym”, że jesteś w stanie wygrać, nawet jeśli weźmiesz 6-1 6-1, ale możesz z nimi grać i dobrze się bawić.

MS: A porażka lub zwycięstwo to nie to samo [jak w tenisie]. Po wygranej lub przegranej wszyscy opuszczamy boisko i wszyscy spotykamy się przy stole, aby jeść i pić strzały.

Dzięki Fabien Veber (Padel Horizon) https://www.padel-horizon.com/ i Mathieu Squarta (Riviera Padel) http://www.padel-riviera.com/

Odkryj kolekcję ekologicznej odzieży i akcesoriów Dwadzieścia na dziesięć: https://twentybyten.com

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.