Dzisiaj Padel Magazine podkreśla nietypowy profil, który z biegiem czasu staje się coraz bardziej powszechny, byłego gracza w squasha nawróconego na padel. Ten ostatni nazywa się Stéphane Penso, 48 lat i z Marsylii.

Życie poświęcone squash

Po 30 latach gry w squasha rozwinął pasję do naszej dyscypliny.

W swojej karierze Stéphane był w stanie zetknąć się z najlepszymi graczami swojego pokolenia: Thierry Lincou który mieszkał w Marsylii i Grégory Gaultier w Aix (obaj byli numerem 2 i mistrzami świata), nie wspominając Renan Lavigne (obecny trener francuskiej drużyny squasha), Gregoire Marche i Mathieu Castagnet (nadal Top 20 na świecie).

Champions_of_Frances_3 squash steph peno
Miał zaszczyt reprezentować Set Squash Marseille na meczach drużynowych, z którym miał okazję zdobyć 2 tytuły mistrza Francji.

Wezwanie padel był za silny

Jego spotkanie z 20x10m było dziełem przypadku.

Penso Lavigne France Trener squasha padel

Stéphane Penso i Renan Lavigne, trener francuskiej drużyny squasha

Jak mógł przywołać podczas naszego spotkania z nim, jego pierwszy raz na torze był przez przyjaciela, który zaproponował mu grę padel latem 2017 roku.

W obliczu dusznego upału, który panował w Marsylii, Stéphane i jego przyjaciele nie mogli się zamknąć, żeby pospacerować po parkiecie. W ten sposób gracz w squasha stał się „padelero ”.

Na nieszczęście dla niego podczas drugiego meczu, naderwanie mięśnia łydki odepchnęło go na 8 tygodni. Wykorzystuje ten okres rekonwalescencji, aby poznać tę nową dyscyplinę, która go fascynuje. Transmisje meczów, materiał, historia sportu, technika, taktyka, wszystkie te elementy są przesiewane w celu całkowitego i szybkiego przyswojenia padel.

Szybko uświadamia sobie, że ten sport jest dla niego stworzony; zwłaszcza ze względu na jego strategiczną stronę.

Wkrótce para Lincou / Penso w padel ?

Spotkanie z Padel Magazine

Wynika to również z czystego przypadku.

W pytaniu zadanym przez magazyn na Facebooku o chwyt rakiety, Stéphane zostaje zauważony przez Julien Bondia, trener padel na Teneryfie i felietonista dla Padel Magazine.
Po wymianie i kilku napisanych i opublikowanych artykułach, spotyka się Franck Binisti, założyciel magazynu Online podczas Canet-en Roussillon FIP zeszłego lata. Jako dobry specjalista w testowaniu rakiet padelStéphane uczestniczy w animacji między meczami ze swoimi przyjaciółmi z Francji Padel Sklep: Manu Garcia i Julien Pes.

Stéphane Penso Francuski Padel Sklep

Dobrze znany wśród marek pala z wielu recenzji, Stéphane cieszy się pełnym zaufaniem French Padel Sklep, który wysyła mu rakiety, aby mógł je przetestować, a następnie przekazać swoje odczucia w artykułach na Padel Magazine

Makabie 2022

Przypomnijmy, że Maccabias czy Maccabiah Games to żydowskie imprezy sportowe organizowane co 4 lata w Izraelu, jak igrzyska olimpijskie.

Jest trzecią organizacją sportową stojącą za igrzyskami olimpijskimi i uniwersyteckimi. Reprezentuje to 3 10 sportowców z 000 krajów, w sumie 80 sportów.

Stéphane był już w stanie 4 razy reprezentować Francję w squasha, więc w przyszłym roku ponownie będzie bronił trójkolorowych kolorów na padel tym razem ! I możemy powiedzieć, że Francja ma szczęście, ponieważ oprócz naszego oficjalnego testera ma dwóch graczy, którzy wygrali już Maccabiades w tenisie i którzy są specjalistami od pade: Robin Haziza et Laurent Bensadoun.
Niektóre plotki sugerują, że Cyril Hanouna również chciałby wziąć udział w tym wspaniałym festiwalu sportowym!

 

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.