ADIDAS, znana marka multisportowa, stała się kluczowym graczem w krajobrazie padelglobalna istyka. Ale Galan wepchnął swój Metalbone (modulacja, wybuchowość) na 1 miejsce w światowym rankingu. Tymczasem Alex Ruiz nadal ufa swojemu CTRL Adipower (spin, komfort). Martita Ortega, dawny numer 1 na świecie, również korzysta z charakterystycznego modelu zaprojektowanego z określonymi cechami (lekkość, zwrotność).

W tym pierwszym artykule testowym poświęconym palaczom marki, Stéphane Penso testuje 5 modeli nowa gama Adipower.

ADIPOWER ATTK 3.1

Seba Nerone, choć niedawno przeszedł na emeryturę, od wielu lat dopracowuje ten model według bardzo precyzyjnej „mapy drogowej” dla agresywnego gracza lewego, który szuka mocnych wrażeń.

Stamped Pro, to pala z mocnym charakterem.

Przede wszystkim jego diamentowy kształt natychmiast zapowiada kolor. Waga jest dobrze na północ iw mojej skali daje ładne 368 gramów.

W polu chromatycznym kontrastuje żółty i czarny, gorący i zimny. Ta kombinacja jest bezpieczna, im ciemniejsze tło, tym bardziej przyciąga wzrok. Błyszczący lakier nadaje bardziej współczesną nutę i nadaje paleniu dodatkową reaktywność i odnowioną wybuchowość.

Długość rączki jest standardowa, a pasek najprostszego rodzaju (w przypadku serii premium wolelibyśmy duet wyściełany/przesuwny).

Przejdźmy teraz do specyfikacji technicznych.

PODWÓJNY EGZOSZKIELET

Technologia Dual eXoskeleton składa się z włókien węglowych podwójnej wysokości umieszczonych w sercu rakiety, które wzmacniają deck i ramę, umożliwiając graczowi uderzenie z pełną siłą.

FORMA DO WIROWANIA OSTRZA

Nadrukuj najlepsze efekty na swoich strzałach dzięki tej technologii: chropowatość 3D umieszczona w formie rakiety, która poprawia rotację piłki podczas uderzeń ciętych.

WZMOCNIONY GRZEBIEŃ

Zewnętrzny nerw węglowy na ramie, aby wzmocnić sztywność konstrukcji. Zaprojektowany do bardziej agresywnych rakiet, aby zwiększyć moc i zapewnić bardziej kompaktowe odczucie uderzenia.

Serce jest zrobione z gumy Wysoka pamięć EVA (czerwona czapka) z wysokim odzyskiem.

Atrybut alt tego obrazu jest pusty, jego nazwa pliku to Gommes-EVA-Adidas-comparatif.png.

Połączenie z Węgiel aluminiowany 15K zapewnia zapierającą dech w piersiach moc i zwiększoną siłę.

Dotyk jest dość suchy, więc jest idealny dla tych, którzy szukają uderzenia, mniej dla tych, którzy szukają komfortu. W grze jest to rakieta stworzona dla współczesnych wojowników, którzy preferują pchanie i chaos.

Wysoki bilans a kształt rombu pozwala skalibrowanej piance „al dente” wyrazić siebie, aby wysyłać dobrze wyważone torby.

Uderzenia są olśniewające, bloki pewne, a salwy ostre.

Mając na uwadze dużą wagę, odbicie piłki wymaga mniej wysiłku, jeśli uderzy się wierzchem rakiety. Główny balans (285mm) powoduje, że ciężar jest wyważony na górnej części ramy. Oznacza to, że kiedy uderzysz piłkę, wyjdzie ona z większą siłą.

Tylko w obronie będzie trochę łowić z powodu ograniczonego wyrzutu piłki i oszałamiającej manewrowości.

na zakończenie

To świetlisty pala, który będzie wymagał od każdego, kto ma zaszczyt go obsługiwać, podniesienia poziomu gry, aby w pełni go opanować.

Oś siła/ruchliwość jest w pełni założona, a wymiar tej rakiety nabierze pełnego znaczenia w rękach ekspertów. Nie zapominajmy, że im wyższy i mniejszy sweet spot, tym trudniej będzie opanować ten typ rakiety.

Pozostaje jednak całkowicie kontrolowany, co czyni go kompletnym i potężnym modelem.

ADIPOWER Lite 3.1

Młodsza siostra kolegi, którego widzieliśmy powyżej, nie jest tak techniczna rakietą jak Adipower 3.1 Seby Nerone, ponieważ na jej powierzchni zastosowano włókno szklane o wysokiej odporności, bardziej elastyczny materiał, który zapewnia lepszą grywalność.

Wciąż wyposażony w ponadwymiarową ramę w 100% z włókna węglowego w kształcie diamentu, ale tym razem w połączeniu z miękką gumą EVA w sercu, nadaje mu bardziej miękki dotyk i zwiększa poczucie udomowienia i komfortu.

W rzeczywistości guma Miękka EVA (czarna czapka), w przeciwieństwie do High Memory, jest bardziej przyjazna i elastyczna, co pozwala uzyskać wygodniejsze i bardziej sprężyste strzały (efekt trampoliny), a przede wszystkim nieco bardziej zniwelować wibracje.

Atrybut alt tego obrazu jest pusty, jego nazwa pliku to Adidas-capuchons-couleurs.jpg.

Świetny dla tych, którzy w swojej grze szukają wszechstronności, by móc zaatakować świeżo, ale też spokojnie bronić.
Tym razem twarze są pokryte Pleciony z włókna szklanego (pleciony) dla większej dynamiki i uwalniania piłki, ponieważ włókno szklane jest znacznie bardziej elastycznym i wybaczającym materiałem niż karbon.

Rezultatem są piekielnie wygodniejsze i bezpieczniejsze uderzenia, idealne dla graczy, którzy nie szukają surowego i rustykalnego kontaktu.

Równowaga jest również wyraźnie na prowadzeniu (285 mm), co pozwala mu wystrzeliwać piłki z niepokojącą łatwością.

Z drugiej strony ma również technologię egzoszkielet jak również system Moc wytłoczona aby pochłonąć uderzenia i przywrócić maksymalny kredyt podczas uderzenia.

Trzecia różnica polega na wykończeniu twarzy.

Ten Adidas 3.1 LITE jest wyposażony w technologię Wirujące ostrze Gritt. Jest to piaskowe wykończenie całej powierzchni uderzenia, które ma na celu zwiększenie przyczepności piłki dla lepszego rotacji.

Wreszcie, posiada również inteligentny system otworów, który podkreśla jego słodki punkt, i projekt podobny do jego starszej siostry z czarnym tłem, logo i żółtymi detalami.

Błysnął przy 373 gramach, to najcięższy pala, jaki miałem w rękach podczas całego testu Adidasa (LITE nie oznacza więc LIGHT)!

Lite oznacza prostszą wersję, zwolnioną z bonusów (co nie zawraca sobie głowy zbędnymi) i, jak mówimy w Marsylii, przechodzi od razu do sedna.

Więc bez fanaberii dzięki temu wyrafinowanemu modelowi z zaawansowanej gamy, z wyjątkiem najnowszych innowacji, które wyposażają klasy premium, ale który radzi sobie dzięki optymalnemu połączeniu ultrawygodnej pianki i hojnie reaktywnego włókna szklanego.

Mnóstwo ataku dzięki diamentowemu formatowi, wyjście piłki, które nie spowoduje utraty kontroli w obronie, a przede wszystkim znacznie bardziej hojny punto dulce niż w innych modelach.

Zaprojektowany dla intensywnego gracza, który chce uzyskać maksymalny komfort oraz generować ciężkie i zdecydowane ruchy, a wszystko to za niewielką cenę.

Mecz Adipower ATTK 3.1 vs Adipower Lite 3.1

Te 2 modele w kształcie rombu z wysokim sweet spotem są jednak skierowane do dwóch bardzo różnych typów graczy.

Adipower ATTK 3.1 będzie dedykowany zwolennikom zgiełku szukającym chaosu i chaosu dzięki pełnemu węglowemu ceremoniałowi.

Z tego równania wynika oczywista obserwacja; osłabiona przyjemność i zmniejszona punto dulce. Poza tymi dwoma wadami jest to najpotężniejszy pala w całej gamie, więc wiesz, czego się spodziewać, jeśli przyjmiesz ten model.

I odwrotnie, lekka wersja będzie skierowany do graczy szukających czegoś przeciwnego, a mianowicie aksamitnej wygody pisania i niezaprzeczalnej wszechstronności. Chociaż ta ostatnia jest cięższa (w teście) i wyposażona w mniej krzykliwe technologie, zachwyci konkurentów na potwierdzonym poziomie, którzy chcą trochę odrodzić się przed przejściem na wyższy zakres.

Zatrzymajmy się teraz na 3 okrągłych modelach Adipower.

ADIPOWER CTRL 3.1

Z pewnością najpopularniejsza rakieta w całej kolekcji Adidasa. Bestseller z podpisem gracza WPT Álexa Ruiza.

Korzysta z tych samych technologii, co wersja ATTK (guma i włókno węglowe), ale z bardziej wyśrodkowanym sweet spotem, dlatego powraca do nas w okrągłym formacie dla graczy szukających większej kontroli.

Ta rakieta oferuje doskonałą precyzję dzięki Węgiel aluminiowy 15K i zwiększona manewrowość dzięki średniemu wyważeniu, a rdzeń jest również twardy.

W rezultacie rakieta jest sztywna i daje wyraźny kontakt z piłką.

Jego wyśrodkowana równowaga i doskonała zwrotność dają nam czas na uzbrojenie ramienia w sytuacjach pod presją.

Pozwala nam to z dużą precyzją kontrolować grę w sytuacjach błyskawicznego kontrataku (a także dzięki umiarkowanej wadze otrzymanego pala: 363 gramy!).

Ze względu na swoją sztywność rakieta może czasami ukarać nas w grze defensywnej, jeśli popełnimy błędy. Dzięki temu rakieta nie do wszystkich rąk, ale stosunkowo łatwiejsza w zarządzaniu niż wersja ATTK.

Adipower CTRL oferuje zarówno moc, jak i kontrolę w ataku w grze w sieci.

W grze w powietrzu rakieta reaguje natychmiast, gdy chcesz wysłać waty dzięki duetowi piankowemu EVA Wysoka pamięć et Węgiel aluminiowy 15K.

Nie tylko skupiony na kontroli, ten Adipower oferuje doskonałe wyniki w uderzeniach. Musisz tylko zobaczyć Alexa Ruiza, kiedy zdecyduje się, aby proszek przemówił, okrągły kształt lub nie, dochodzi do 4000.

Mimo że posiada twardy rdzeń, rakieta Adipower CTRL dobrze pochłania wibracje, dzięki czemu nie jest niewygodna podczas gry. Nawet przy silnym decentrowaniu strzałów rakieta pozostaje stabilna, co jest idealne, jeśli chodzi o mocne i pewne blokowanie ofensywy przeciwnika.

Podsumowując, jest to wszechstronny pala, który jest doskonały wszędzie i przeciętnie nigdzie, co pozwoli Ci być bardzo solidnym w obronie i ultra ofensywie w ataku.

Wybór tego modelu oznacza brak ustępstw między zwrotnością a mocą.
Osobiście ta rakieta automatycznie trafia na moje podium, a biorąc pod uwagę ten przyszły zakup, masz pewność, że skorzystasz z jednego z najznakomitszych palasów na rynku.

ADIPOWER Światło 3.1

Jest to wersja podobna do Adipower CTRL, ale z pewnymi funkcjami charakterystycznymi dla serii Light. Dużą różnicą tej rakiety jest jej zmniejszona waga.

Ten pala został stworzony przez i dla gry Martity Ortegi, gry opartej na kontroli i precyzji, nie zaniedbując niezbędnego uderzenia, którego piłkarz Madrytu będzie szukał w ataku. Również okrągły kształt pozwala na bardziej zwinne ruchy i większą swobodę w wykonywaniu ciosów.

Martita Ortega ukradł Adidas 3.1 2022


To świetna rakieta dla graczy na bardzo dobrym poziomie, ale jest to również świetna opcja dla graczy na średnim poziomie, którzy szukają rakiety zwrotnej.

Podobnie jak inne rakiety z serii Adipower ATTK i CTRL, Light ma w 100% skład węglowy, zarówno w ramie, jak i na przodzie.

Kolejna różnica tkwi w jego rdzeniu, w tym modelu gumka Miękka energia (niebieska czapka). Dzięki swoim właściwościom pośrednim zapewnia zwiększoną elastyczność i lepszą deflagrację przy uderzeniu. Jest to guma bardzo podobna do EVA Soft Performance w wersji kontrolnej Adipower o średniej gęstości, w celu uzyskania wydajności zawartej między mocą a komfortem, co pozwala zaoferować to, co najlepsze z każdego z nich.

Tym, co wyróżnia tę rakietę od innych testowanych modeli jest to, że jest ona montowana w Węgiel aluminiowany 24K, co zapewni dużo wybuchowości i precyzji.

Połączenie średniej mieszanki i bardzo sztywnego włókna węglowego, a także zmniejszona waga (351 gramów) zapewnia nam najlepszy kompromis między responsywnością / mocą / zwrotnością.

Jest to pala, z którym świetnie się bawiłem. Rakieta kontrolna, która wyróżnia się wszechstronnością w różnych fazach gry.

Od linii bazowej jest to jedna z najlepszych rakiet jakie miałem okazję testować dzięki swojej niskiej wadze i bardzo dużemu sweet spotowi. Dzięki doskonałej wydajności piłki i solidnej manewrowości ułatwia grę w defensywie i pozwala nam atakować nawet w najbardziej wstydliwych pozycjach, aby zakończyć punkt.

Poważne Ciosy mają teraz inny smak. Poprzednia wersja nie mogła osiągnąć swoich granic ze względu na bardziej miękki dotyk, więc tym razem marka stawia na Aluminiowane Węgiel 24K. W przypadku mocnych uderzeń ten mniej elastyczny węgiel wytwarza więcej energii w piłce i sprawia, że ​​ulatnia się ona z większą mocą.

Nie jest to rakieta zaprojektowana do wygrywania meczów potężnymi strzałami, ale ma moc zaskakiwania przeciwników. Ok, nie wysyła karmelków jak wersje ATTK i CTRL, ale łatwość obsługi i ogólna aprobata to prawdziwy plus dla tych, którzy szukają modelu, który można szybko oswoić i nadal nie brakuje mu zalet. punkty z rozmachem.

Adidas Damskie Lite 3.1

Podsumowując ostatni ADIPOWER tego pliku, oto wersja Kobieta Lite.

Jak sama nazwa wskazuje, pozbawiona jest najnowszych innowacji marki i jest oficjalną wersją dla kobiet.

Rama jest jak zwykle wykonana w 100% z włókna węglowego, a twarze są w Pleciony z włókna szklanego, plecione włókno szklane o dobrej trwałości i optymalnym komforcie przy każdym naciśnięciu klawisza.

W wewnętrznym rdzeniu rakiety zastosowano gumę EVA Soft Performance, ponieważ ta ostatnia ma niską gęstość, aby zapewnić doskonałą wydajność piłki i wyjątkowy komfort podczas uderzenia.

Jest to więc ta sama wersja, co Adipower LITE, ale w okrągłym kształcie, co oznacza, że ​​będzie jeszcze łatwiejsza w zarządzaniu i kontroli niż jej kuzyn.

Dodatkowa lekkość (357g dla modelu, który otrzymałem) będzie odpowiadać tym, którzy szukają produktu, który dzięki temu zwartemu ciężarowi, doskonałemu wyważeniu i doskonale wyczerpującej gumie uniknie masakry barku.

Wniosek ADIPOWER

Seria ta to niewątpliwie sukces, zarówno pod względem technicznym, jak i pod względem wygody i ergonomii, który sprawdził się przez wiele lat.

La 3.1 CTRL to najbardziej kompletny model, który zachwyci najszersze spektrum graczy.

wersja diament będzie nieco bardziej restrykcyjna w obsłudze i będzie oferowana graczom, którzy mają już znaczne zaplecze techniczne.

Light Marty Ortegi jest imponującym pala dzięki swojej zwrotności i ogólnej równowadze, ale mimo to brakuje mu mocy, gdy chcesz sprawić, by puch przemówił.

Te 3 modele to pełny Carbon, chropowatość 3D i lakier z połyskiem.

Mielenie 2 Lite jest obecne w celu rozszerzenia asortymentu o wariant z włókna szklanego (z matowym lakierem), szorstkość piasku i bardzo niską cenę.

Cała gama ADIPOWER jest wyposażona w ochraniacz 3M standard w celu ograniczenia zacinania się ramek, gdy zbyt blisko flirtujesz z bramami. Ale, ku mojemu wielkiemu ubolewaniu, żaden z modeli nie ma wyściełanego i przesuwanego paska na nadgarstek.

Pomimo tego szczegółu, który nie jest jednoznaczny, zostałem podbity przez ten zakres, a w szczególności przezADIPOWER 3.1 CTRL co jest po prostu oszałamiające na wszystkich poziomach.

Chciałem podziękować Julienowi PES i Manu GARCIA za francuski Padel sklep, bez których nic nie byłoby możliwe, a które pozwalają mi testować sprzęt najnowszej generacji, gdy tylko będzie dostępny.

Stéphane Penso

Fan padel, Stéphane został oficjalnym testerem planety padel w Europie. Wszystko przechodzi przez jego fachowe ręce. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu w świecie wędrówek w rakietach śnieżnych jest w stanie zeskanować Twój sprzęt od stóp do głów!

Tagi