Jeśli śledzisz nasze felietony od jakiegoś czasu, prawdopodobnie wiesz Stéphane Penso, nasz oficjalny tester. Ten, który niedawno zaoferował nam swój najlepszy przewodnik dotyczący wyboru rakiety padel”, wyjaśnia swoją podróż w rakietach śnieżnych padel.

„Błąd kupowania ciężkiej, obciążającej głowę i sztywnej rakiety”

Po kilku latach ćwiczeń udało mi się idealnie dopasować swoje preferencje i znaleźć idealną rakietę, która będzie odpowiadać mojemu stylowi gry i mojej technice.

Na początku popełniłem błąd, kupując ciężką, bardzo ciężką i niezwykle sztywną rakietę, co wywołało zapalenie ścięgien i ograniczyło mnie na kilka miesięcy. Następnie zdecydowałem się na okrągłą rakietę z włókna szklanego. Bawiłem się nim przez około sześć miesięcy, ale szybko poczułem jego ograniczenia pod względem mocy.

Następnie zdecydowałem się wrócić do formatu diamentowego ze sztywnym rdzeniem, przechodząc z prawej na lewą. Choć balans główki już mi nie przeszkadzał – wręcz przeciwnie, pozwalał na oddawanie mocniejszych strzałów – nadal nie mogłem grać rakietą z twardą gumą i nietolerancyjnym Sweet-Spotem.

Znajdź odpowiednie połączenie

Dostosowałem więc swoje oczekiwania i znalazłem kombinację, która najlepiej odpowiada moim obecnym potrzebom: rakieta w kształcie łezki z gumą o średniej twardości. Korzystałem z tych funkcji przez jakiś czas.

Dlatego na początku 2023 roku zdecydowałem się na sztywny rdzeń, aby poprawić mój ogólny poziom. Wybór ten okazał się owocny, gdyż zauważyłem, że moja gra jest teraz jeszcze mocniejsza i precyzyjna. Dzięki możliwości wypróbowywania różnych rakiet w każdym sezonie i mojemu postępowi technicznemu, a także rosnącej pewności w swoich uderzeniach, zauważyłem, że teraz właśnie na twardych piankach wyrażam się najlepiej, ponieważ przez lata gry nabyłem umiejętności niezbędne do optymalnego wykorzystania tej sztywności.

Dzisiaj moje idealne preferencje dla rakiety to: okrągły kształt, lakierowane i gładkie powierzchnie, sztywny rdzeń, obciążnik na główkę, przedłużona rączka i wyściełany pasek na nadgarstek.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !