Le padel W najbliższy weekend Francuzi zobaczą nową parę: Julian Seurin i Dylan Guichard, dwóch leworęcznych, zdecydowało się zagrać P2000 firmy Carquefou razem. Zadziwiające skojarzenie: ogólnie rzecz biorąc, bardzo pożądani, leworęczni zwykle nie mają problemów ze znalezieniem praworęcznego, który mógłby grać obok nich. Dlaczego więc para Guichard/Seurin? Wyjaśniają nam to główni interesariusze.

Dwóch graczy, którzy naprawdę się lubią

Julien: „To zdecydowanie trochę niezwykłe, ale Dylan i ja chcieliśmy to zrobić od jakiegoś czasu. Dobrze się dogadujemy i lubimy wyzwania. Pomysł wspólnej zabawy dwóch leworęcznych jest w branży dość nowatorski padel. Chcieliśmy zobaczyć, jak to wszystko pójdzie i czy będziemy konkurencyjni.

Dylana: „Aby uzupełnić to, co powiedział Julien, naprawdę chcieliśmy razem zagrać. Bardzo się lubimy i reprezentujemy tę samą markę (Kuikma), więc ma to sens pod względem widoczności. Jest także mały kiery pracowników do zrobienia czegoś nowego we Francji. Chcemy być tak konkurencyjni, jak to tylko możliwe. To prawda, że ​​mieliśmy pewne ograniczenia, jeśli chodzi o wspólne treningi, ale jesteśmy zmotywowani do podjęcia tego wyzwania”.

Dylan Guichard z woleja forhendowego leworęcznego 2023

Dostosowana strategia gry

Dylana: „Jeśli chodzi o naszą strategię wobec leworęcznych, to muszę przyznać, że jeszcze nie wszystko sfinalizowaliśmy. Planujemy grać trochę tak, jakbyśmy byli dwójką praworęcznych. Oznacza to, że gracz po prawej stronie będzie starał się zająć jak najwięcej miejsca. Myślę, że prawdziwym wyzwaniem dla gracza po lewej stronie będzie pozostawienie przestrzeni niezbędnej graczowi po prawej stronie, aby mógł coś zmienić. Podążamy za naszym talentem i będziemy się dostosowywać w miarę upływu czasu.

Julien: „Jak wspomniał Dylan, będziemy trochę improwizować. Pomysł jest taki, że którykolwiek z nas gra na lewej stronie, musi naprawdę przeszkadzać przeciwnikowi efektami, do których nie jest przyzwyczajony. Chcemy, aby gracz po lewej stronie wywierał duży wpływ, szczególnie po przekątnej. Słabym punktem jest lewa obrona, więc postaramy się szybko dostać do siatki, aby to zrekompensować.

Kto zagra na lewej stronie?

Julien: „Jeśli chodzi o to, kto z nas będzie grał na lewej stronie, jest to wciąż przedmiotem dyskusji. Obydwie konfiguracje testowaliśmy podczas naszego szkolenia. Szczerze mówiąc, prawdopodobnie zdecydujemy o tym pod koniec tygodnia, tuż przed turniejem.

Dylana: „Tak, nie zdecydowaliśmy jeszcze o stanowisku. Każdy z nas ma swoje mocne i słabe strony i staramy się zobaczyć, która konfiguracja zmaksymalizuje nasz wspólny potencjał. „To mały skok w nieznane, ale jesteśmy gotowi podjąć wyzwanie”.

„Postaw na talent”

Dylana: „Jeśli chodzi o przygotowania i szkolenie, napotkaliśmy pewne przeszkody logistyczne. Bardzo chcieliśmy razem trenować, aby być w jak najlepszej formie, ale niestety harmonogram nam na to nie pozwalał. Julien był w Australii, a ja w Miami, więc było to niepraktyczne. Nie dajemy się jednak zniechęcić. Planujemy odbyć sesję treningową w Rennes w piątkowy wieczór, tuż przed P2000. Może być nas trochę zmęczony po długiej podróży, ale jesteśmy bardzo zmotywowani.”

Julien: „To prawda, nasze przygotowania nie były idealne, ale jesteśmy zdeterminowani, aby dać z siebie wszystko. Prawdopodobnie będziemy musieli szybko się dostosować podczas turnieju, ale jesteśmy na to gotowi. Obaj mamy doświadczenie i umiejętność dostosowania się w danej chwili i właśnie to planujemy zrobić.

Julien-Seurin

„Pokaż, że para lewaków potrafi rywalizować”

Dylana: „W przypadku P2000 nasze oczekiwania są realistyczne, ale optymistyczne. Wiemy, że mamy talent i że możemy zaskoczyć niektóre drużyny. Celem jest pokazanie, że para leworęcznych może być konkurencyjna i wnieść coś nowego. Jesteśmy świadomi wyzwań, ale jesteśmy również podekscytowani pomysłem przetestowania naszej dynamiki w prawdziwej sytuacji konkurencyjnej.

Julien: „Tak, jedziemy tam, aby być jak najbardziej konkurencyjnymi. Nie mieliśmy idealnego treningu, ale obaj mamy doświadczenie w rywalizacji i dobre zrozumienie gry. Chcemy po prostu zagrać jak najlepiej i zobaczyć, dokąd nas to zaprowadzi. To przeżycie, ale doświadczenie, które traktujemy bardzo poważnie.”

Doriana Massy’ego

Nowy zwolennik padel, Fascynuje mnie ten dynamiczny sport, który łączy w sobie strategię i zwinność. znajduję w padel nową pasję do odkrywania i dzielenia się z Tobą na Padel Magazine.