W tę środę, FIP postanawia poświęcić pierwszą stronę swojej witryny internetowej krajowi, w którym padel odnotowała w ostatnich latach niesamowity wzrost: Szwecja.

Drugie miejsce drużyny mężczyzn na ostatnich Mistrzostwach Świata Juniorów Padel FIP w Asunción (Paragwaj) nie jest wynikiem przypadku. Podobnie wzrost padel w Szwecji, która w tym tygodniu będzie gospodarzem FIP Wzrost Betsson Szwecja II i FIP Promises Szwecja II, nie jest zjawiskiem przypadkowym.

Z danych działu badań i analiz FIP wynika, że ​​Szwecja jest czwartym krajem na świecie pod względem klubów i boisk. padel, trzecie co do wielkości w Europie po Hiszpanii i Włoszech. W rzeczywistości istnieje ponad 1 instalacji (z czego 050 jest stowarzyszonych ze Szwedzką Federacją Padel) i 4 boisk, co daje stosunek jednego boiska na 200 mieszkańców, co plasuje Szwecję jedynie za Andorą (jedno boisko na 2 mieszkańców).

Szacuje się, że w Szwecji gra około 600 000 amatorów, z czego 5 – według danych Szwedzkiego Związku Piłki Nożnej Padel – posiadają uprawnienia zawodowe (67% mężczyzn, 33% kobiet) i 800 młodych osób.

W zeszłym roku w Szwecji odbyło się aż sześć turniejów FIP Tour, wszystkie w kategorii Rise, w tym jeden dla kobiet, w których wzięło udział łącznie 99 szwedzkich zawodniczek. Szacuje się, że w sieciach społecznościowych jest około dwóch milionów szwedzkich fanów padel. Boom, który nie zna granic.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !