Ostatni etap Greenweeza FFT Padel Tourktóry aktualnie odbywa się o 4Padel Strasburg sprawił kilka niespodzianek przed półfinałami, zwłaszcza wśród mężczyzn, eliminując rozstawionych z numerami 2 i 4.

Wśród kobiet hierarchia była ogólnie przestrzegana dzięki bezbłędnym przejazdom Dardaine / Soubrié i Ligi / Phaysouphanh. Jednak rozstawieni z numerami 4 i 1 mieli skomplikowany ćwierćfinał, tracąc po drodze seta. Znajdująca się na szczycie tabeli para Lefevre/Ros zdołała pokonać w trzech setach (6/4, 2/6, 7/5) bardzo groźną francusko-belgijską drużynę Maligo/Casalli de Lima. Co jeszcze bardziej niezwykłe, Elodie Invernon i Lucile Pothier przegrały seta przed półfinałem. To wyjątkowe skojarzenie na obwodzie FFT Padel Tour napotkał ogromne trudności w wygraniu z szóstym rozstawionym, Bourą / Denecheau.

Authier / Vincent (TS2) więcej tego nie zrobi (przyp. red. P1500 Esprit Padel), przegrywając tym razem z Theardem/Pechem w trzech setach (6/4, 3/6, 6/2). Duet ten wyróżnił się już w poprzedniej rundzie eliminacją piątego rozstawionego, Le Panse / Moura (5/4, 6/6, 2/6). Pech / Theard w półfinale zmierzy się z Cancel / Hugounenq, który zaskoczył poziomem gry, eliminując czwartego rozstawionego, Jorisa / Raichmana, choć w dobrej dynamice po zdobyciu tytułu podczas ostatniego P1 w Esprit Padel.

Na dole tabeli duet Sanchez/Rouanet zwyciężył w trzech setach z Boissé/Courrin i Armagnac/Mannarino. Rozstawiony z numerem 3 będzie musiał dać z siebie wszystko, aby dokonać wyczynu: pokonać rozstawionego z numerem 1, Maigreta / Bergerona.

Trener Zorrus, komentator FFT Padel Tour, przedstawia swoją analizę:

„To prawda, na zewnątrz jest pochmurno, zimno i deszczowo, ale w środku jest miło i ciepło! Nie, nie mówię o pogodzie, ale o padel, bo poziom rozgrywek tego P2000 zorganizowanych przez FFT na 4Padel Strasburga jest niesamowite! Udział wzięły 24 pary żeńskie, 32 pary męskie, mecze non-stop od 9:21 do XNUMX:XNUMX, miłośnicy padel w Strasburgu z pewnością nie rozczaruje się tym weekendem! FLOPS: wszystkie nieobecne! TOPS: para THEARD/PECH w półfinale w tę niedzielę, występ lokalnej pary MUESSER/WAGNER, która przegrała w kwarcie z parą BERGERON/MAIGRET oraz zawodnicy z LA RÉUNION którzy przynoszą nam słońce... i piękno padel !!!

Krótko mówiąc, najbliższa sobota została objęta pomarańczową czujnością jako stoki nr 4Padel Strasburga się zatrząsł! A to jeszcze nie koniec, bo w najbliższą niedzielę rano od 4:9 rano odbędą się 30 półfinały, a od 14:30 finały, szaleństwo! Dobranoc maluchy i śpijcie dobrze, bo jutrzejszy dzień wystawi nasze ciała na próbę!”

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.