Jakie są korzyści zachować nasze niski łokieć lub prościej mówiąc, proche de Notre korpus dla osiągnięcie z naszych przewroty au padel

Mówiliśmy już o tym w innych artykułach, żeby dobrze się przy tym bawić padel, nie potrzebujemy technika szczególny.

Jednak w bardziej zaciętych meczach postaramy się zrobić różnicę i odnieść zwycięstwo. Władza jest rozwiązaniem, ale także kontrola. A zobaczysz, że proste działanie łokciem może doprowadzić Cię do zwycięstwa.

Zanim się w to zagłębisz, poeksperymentuj. Jeśli zdecydujesz się rzucić kamieniem lub piłką, czy myślisz, że rzucisz go dalej z ręką wyprostowaną czy z ręką zgiętą?

Odpowiedź jest więc prosta. Jeśli grasz padel z wyciągniętą ręką z pewnością będziesz miał moc, ale niewielką kontrolę i mistrzostwo.

Na dole toru

Uważaj, żeby nas źle nie zrozumieć. Pomysł jest taki, aby wykonać przygotowanie podniebienia z łokciem blisko ciała, uderzanie to inna kwestia. Kiedy więc przygotowujesz swoje forhendy, bekhendy i uderzenia w okno, pamiętaj, aby trzymać łokieć blisko ciała. Co to umożliwi? Aby być bardziej precyzyjnym, a co za tym idzie, umieszczać piłkę w obszarach trudniejszych do opanowania przez przeciwników. W przypadku lobów, czyli uderzeń, nad którymi należy pracować na treningu, jest tak samo. Im dalej jesteś od piłki i musisz rozciągać ramię podczas ustawiania się, tym mniej precyzyjny będziesz, dlatego w tej sytuacji lepiej będzie zagrać lobem defensywnym. 

W przypadku pozostałych ujęć to samo. Pomyśl o tenisistach, którzy są u kresu swojego wyścigu, poza kortem i próbując wszystkiego o wszystko. Na padel, te strzały nie służą żadnemu celowi poza zapewnieniem przeciwnikowi wolnego punktu lub wyraźnej okazji do ataku. Jakie jest więc rozwiązanie? Jako piłkę do kontrataku trzymaj te, które są blisko ciała, gdzie możesz przygotować się z zamkniętym łokciem.

Paula Josemaria leworęczna bekhend po kieliszku 2022

W sieci?

W przypadku woleja jest trochę tak samo, z tą różnicą, że tym razem łokieć oprócz tego, że jest blisko ciała, musi być skierowany w stronę podłoża. Pozwala to zachować precyzję, ale także i przede wszystkim umieścić pal nad ramieniem. Akcja ta pozwala na lepsze podkręcenie piłki i prawidłowe oddanie strzału. A jeśli chodzi o niskie piłki, powiesz nam? Użyj nóg i zginaj się. A jeśli jest to zbyt trudne, postępuj jak w przypadku wszystkich skomplikowanych piłek do negocjacji, przyjmij ładny strzał przeciwnika i szukaj prostego obszaru.

alix-collombon-volee-2023

A dla wysokich piłek?

Ta technika musiała mieć swoje wady. W przypadku niektórych wysokich piłek, np viboras lub niektórych uderzeń, warto przygotować je nie z łokciem blisko ciała, ale skierowanym w dół. Dzięki temu możesz prawidłowo umieścić podniebienie nad ramieniem, zapewniając czysty, wyraźny i płynny ruch.

Melissa Martin vibora Wilson

Usługa w tym wszystkim?

Oczywiście o tym nie zapomnieliśmy. Serwis to ruch, o którym czasem zapomina się na treningu, ale którego nie można odrzucić, gdyż w przeciwnym razie ofensywa szybko zostanie utracona.

Niektórzy ludzie upierają się, że chcą to osiągnąć szybko, podczas gdy bardzo często gra z finezją jest najbardziej destrukcyjna. Zatem ugnij rękę i uderz łokciem blisko ciała, aby zyskać precyzję, a przede wszystkim zyskać rotację. Możesz oczywiście przygotować się, unosząc ramię bardzo wysoko za siebie, ale pamiętaj, że tylko mistrzowie mogą być jednocześnie precyzyjni i potężni.

Zanim podniesiesz łokieć przed meczem po meczu, naucz się go opuszczać i pracuj z preparatami blisko ciała. Być może stracisz moc, ale zobaczysz, że będziesz bardziej precyzyjny i dzięki temu będziesz mógł mieć pełniejszą grę. Iść!

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.