Bardzo szczęśliwy, że wygrałem Mistrzostwa Francji Międzyklubowe z All In Padel, Teo Zapata powrócił do mikrofonu Mario Cordero na temat zawodów i różnych bieżących tematów.

Grupa przyjaciół

„Jestem bardzo szczęśliwy z powodu zespołu, grupy przyjaciół, którą stworzyliśmy. Myślę, że ten rok był trudniejszy niż poprzedni, widać, że zespoły się wzmocniły.

Ostatecznie wygrali niemal bez mojej pomocy, bo mnie udało się dotrzeć dopiero do półfinału. To prawda, że ​​wczoraj Johan i ja przywieźliśmy do domu decydujący punkt, ale dzisiaj oni wygrali, zanim musiałem grać. Na koniec oprócz zwycięstwa będę wspominał te wspaniałe chwile na świeżym powietrzu, tę wspaniałą atmosferę. To coś innego niż profesjonalne turnieje. Bardzo się cieszę, że mogę tu z nimi grać.

Ograniczyć obecność zagranicznych zawodników w Interclubach?

„W tym roku kilka drużyn zostało wzmocnionych profesjonalnymi hiszpańskimi graczami, uważam, że pozwala to na podniesienie poziomu. Z roku na rok turniej jest coraz trudniejszy i uważam, że jest to bardzo pozytywne dla zawodników padel Francuski. Myślę, że potrzebujemy limitu, tak jak we Włoszech, abyśmy mieli w drużynie większość francuskich zawodników, ale nie sądzę, że powinniśmy popadać w drugą skrajność i zakazywać udziału obcokrajowcom. Myślę, że to dobrze, jeśli chodzi o poziom turnieju, aby umożliwić w nim udział osobom z zewnątrz.

„W tej chwili nie wiem, z kim będę grał w przyszłym roku, miałem oferty z innych drużyn na 2023 rok, ale zobowiązałem się do All In i dotrzymuję słowa. Jeszcze nie wiem, co będzie w 2024 roku, zależy to również od dat i profesjonalnych turniejów, które mogą odbywać się w tym samym czasie, ale mam nadzieję, że nadal będę tam w przyszłym roku.

Szczęśliwy, że mogę trenować

„Jestem bardzo zadowolony z zakończenia roku, najlepsze wyniki osiągnąłem w zeszłym miesiącu, więc jestem bardzo szczęśliwy. Bardzo nie lubię, gdy gracze mówią „jutro nowy dzień w pracy”. Myślę, że jesteśmy zaszczyceni możliwością wykonywania pracy, którą kochamy. Jestem szczęśliwy, kiedy mogę być z przyjaciółmi i trochę odpocząć, ale codzienny trening, ćwiczenia fizyczne, bycie z moją drużyną, podróżowanie na turnieje to jest to, co lubię robić. Przerwa będzie dobra, ale będę nadal trenować każdego dnia, ponieważ jestem szczęśliwszy, kiedy trenuję, niż kiedy nic nie robię.

Wprowadź 16 najlepszych par

„W przyszłym roku celem będzie próba znalezienia się wśród 16 najlepszych par na świecie. w Premier Padel Major i P1, jest 16 rozstawień, więc celem numer 1 jest bycie częścią tego. Wiem, że to ambitne zadanie, ale wierzę w to i zrobię wszystko, aby to osiągnąć.

„W tej chwili gram z Franem Guerrero. Zakończyliśmy sezon bardzo dobrze i myślę, że chcemy grać razem, ale nigdy nie wiadomo, na szczycie rankingów nastąpią duże zmiany i może pojawić się dobra okazja. Ale poza tym tak, jestem bardzo entuzjastycznie nastawiony do tego projektu i mam nadzieję, że będziemy go kontynuować”.

„Będziecie mnie nadal widywać tutaj, we Francji. Kiedy przyjdę, będę się bawić z moim przyjacielem Cyrylem. Najpierw musimy zobaczyć kalendarz i dowiedzieć się, jak to wszystko zorganizować, ale na pewno mnie zobaczycie”.

Aby zobaczyć cały wywiad, znajduje się on poniżej:

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !