Dołącz do nas na cztery dni w Bilbao, gdzie testowaliśmy intensywny i dostosowany do indywidualnych potrzeb kurs w akademii Andoniego Bardasco, byłego 25. zawodnika na świecie.

Dla każdego miłośnika padel, wyjazd do Hiszpanii na staż to marzenie, które czasami nosi się od dawna, ale nie zawsze jest łatwe do zrealizowania. Oczywiście ofert jest wiele, ale kryteria wyboru są delikatne.

Być może cena jest tą, którą rozważamy w pierwszej kolejności, ale nie powinna pomijać wszystkich innych. Zapłać tanio za odbycie stażu w „fabryce” poświęconej padel, gdzie nauczyciele mówiący po kuchennym angielskim (a czasami grający słabiej od ciebie!) bombardują swoich uczniów sflaczałymi piłkami, nie jest oczywiście najlepszą formułą.

Poziom Paquito?

Poza budżetem, pierwszym kryterium, które należy wziąć pod uwagę, jest oczywiście jakość nauczycieli i ich zdolność do analizowania Twojej gry, Twoich potrzeb i wdrażania środków, które pozwolą Ci się rozwijać. Bądź ostrożny, nie spodziewaj się, że po tygodniu treningów wyjdziesz z poziomem gry Paquito Navarro. Zostań kolejnym graczem padel czasami wymaga rozpoczęcia od zera lub prawie ponownego przemyślenia gry, aby pozbyć się złych nawyków. Ale nabycie dobrych nawyków, dobrych gestów technicznych, nowych wzorców gry, a zwłaszcza towarzyszącej im automatyzacji, nie jest możliwe w ciągu kilku dni.

La bandeja wyjaśnione przez Andoniego Bardasco

Stażysta, którym jesteś, musi zatem wykazywać się pokorą i cierpliwością, nawet jeśli jako pilny student oznacza to robienie notatek, aby następnie wdrożyć to, czego nauczył się podczas stażu. Ostatecznie to trochę jak z psychologiem: to nie terapeuta – jakkolwiek dobry by nie był – wykonuje tę pracę, ale pacjent. Na padelnawet z Belasteguinem na stanowisku trenera to ty jesteś na boisku zwrócony twarzą do piłki i przeciwników!

Czterech Alzatów w wieku od 24 do 53 lat

Biorąc to pod uwagę, podążaj za nami w kierunku Bilbao, w hiszpańskim Kraju Basków, podczas intensywnego kursu Akademia Padel Stuff. Jest to nierozerwalnie związane zAndoniego Bardasco, były świat nr 25, gdy miał zaledwie dwadzieścia kilka lat. Niestety jego karierę przerwała seria kontuzji do tego stopnia, że ​​musiał ją zakończyć w wieku zaledwie 26 lat. W 2020 roku połączył siły z Iñaki Loredo, aby oferować kursy języka francuskiego i angielskiego graczom na każdym poziomie. Od kilku miesięcy do Andoniego i Iñakiego dołącza Paul Daulan, młody francuski instruktor, którego Padel Magazine opowiada przygodę w Bilbaozarówno jako zawodnik, jak i trener.

Wraz z trójką pasjonatów ekspertów ds padel, jesteśmy czterema Alzatami, którzy przyjechali do Bilbao w listopadzie na kurs zanurzeniowy w Padel Stuff : Romain, 24 lata, Justine, 27 lat, Michel, 35 lat i twój sługa Jérôme, 53 lata. Przez cztery dni Andoni i Paul serdecznie nas witają i nadzorują w bardzo pięknym klubie, w którym pracują. Świątynia wspinaczkowa o międzynarodowej renomie, tzw Wspinaczka Biwakiem jest także klubem padel kryty z sześcioma torami, wysokością sufitu ponad 15 metrów, salą fitness i ładną restauracją-brasserie.

Pięć godzin padel za dzień

W tej doskonale przystosowanej lokalizacji poświęcamy na to pięć godzin dziennie padel, technika miksowania, ćwiczenia, mecze z ograniczeniami (i bez) oraz analiza wideo naszych praktyk. Szybko uderza nas lektura gry oferowanej przez Andoni. Trener dysponujący swoją wiedzą jest w stanie przeanalizować każde Twoje uderzenie z imponującą precyzją i finezją analizy. Ruch, przygotowanie, plan strzału, wsparcie piłki, wymiana: żaden szczegół Twojej gry nie umknie jego wprawnemu oku. Aby to potwierdzić, filmy pozwalają uczniom wizualizować na własne oczy, klatka po klatce, to, czego trener uczy ich słowami. Nie ma nic lepszego, aby uświadomić sobie swoje błędy i naprawić je, kopiując działania profesjonalnego gracza.

Sesja analizy wideo prowadzona przez Andoni Bardasco

Specyfika Padel Stuff uczy w języku francuskim (Andoni Bardasco mówi nim doskonale) lub angielskim, co pozwala w 100% skoncentrować się na padel : „Wystarczająco trudno jest nauczyć się nowych rzeczy padel, uważa Andoni, „nie ma potrzeby komplikować sobie życia, robiąc to w obcym języku, którego nie znasz dobrze”.

Dostosuj się do każdej osoby

wśród formuły stażowe oferowany Padel Stuff, wybraliśmy najbardziej intensywną, zwaną „Full padel »: w naszym przypadku mamy dwa autokary i dwa tory dla czterech graczy. Krótko mówiąc, idealne warunki do dostosowania nauczania do potrzeb każdej osoby i dogłębnej pracy nad techniką, taktyką, a nawet, jeśli to konieczne, nad psychologicznymi aspektami gry. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem zdolności adaptacyjnych, jakie wykazał Andoni, niczym najwyższej klasy projektant mody tworzący produkty szyte na miarę na podstawie wymiarów (i gustów!) swoich modeli. Obietnica znaleziona na stronie internetowej Padel Stuff nie jest zatem pustym słowem: „Trening, którego potrzebuje każdy zawodnik, jest inny, misja Padel Stuff jest także dostosowanie się do każdej osoby i personalizacja lekcji zarówno w części technicznej, jak i taktycznej.

Jak pokazują dwie poniższe opinie, każdy profil gracza znajdzie w Bilbao edukację dokładnie odpowiadającą jego oczekiwaniom, poziomowi i formie fizycznej: albo intensywne treningi zorientowane na rywalizację, albo bardziej skupione podejście do przyjemności z gry i udostępnianie. Nie zapominając o wizytach turystycznych w stolicy hiszpańskiego Kraju Basków i jego wspaniałym regionie. Szkoda byłoby się tego pozbawić!

Więcej informacji na temat Padel Stuff ICI

Staż w Bilbao w Padel Stuff z Andonim Bardasco i Paulem Daulanem

Justine Fostier, 27 lat: „Ten staż otworzył przede mną ogromne horyzonty”

„Moim celem była wiedza, jak lepiej ustawić się na korcie, przełamać trochę automatyzmy tenisa i stworzyć nowe automatyzmy padel żeby już nie grać nieharmonijnie. Chciałem także nauczyć się lepiej bronić i inteligentnie zdobywać punkty.

Staż przebiegł bardzo dobrze, byliśmy bardzo dobrze nadzorowani przez Andoniego i Paula. Fakt, że mówili po francusku, ułatwiał naukę, ponieważ nie było problemów z komunikacją. Bardzo doceniliśmy także ustawienie klubu z sześcioma boiskami, dobrą atmosferą i przyjemną strefą gastronomiczną, z dodatkowym bonusem w postaci możliwości zwiedzania, a nawet próbowania wspinaczki. W tym tygodniu w Bilbao zostaliśmy naprawdę rozpieszczeni i bardzo dobrze przyjęci.

Sam kurs był bardzo intensywny pod względem przekazywanych informacji. Jeśli chodzi o mnie, Andoni pomógł mi przejrzeć klasyczne uderzenia, w szczególności lob, odbiory serwisu, serwis, bandeja. Pomógł mi zmodyfikować automatyzmy tenisa, jednocześnie ucząc, jak lepiej ustawiać się na korcie po uderzeniach moich lub moich partnerów. Spełnił więc całkowicie moje oczekiwania: udało mi się lepiej ustawić w terenie, stopniowo nabywać automatyzmy padel. Dzięki temu stażowi poczyniłem ogromne postępy, odkryłem też inne taktyczne sposoby widzenia padel, co otwiera ogromne horyzonty na to, co można osiągnąć w tym sporcie. Więc polecam Padel Stuff z zamkniętymi oczami i nie mogę się doczekać kolejnego stażu u nich. »

Michel Haemmerlin, 35 lat: „Pożyteczna praca”

„Pojechałem do Bilbao, aby doskonalić swoje uderzenia, uczyć się bandeja, pozycjonowanie podczas gry i kilka innych wskazówek od padel. Podsumowując, był to bardzo kompletny i pouczający kurs, charakteryzujący się dobrą interakcją z Andonim i Paulem. Pozwoliły mi lepiej zrozumieć niektóre systemy gry i sposób gry, szczególnie w przypadku zwrotów za serwis. Różnica jest teraz wyraźnie odczuwalna w mojej grze.Zmieniono także serwis, co sprawia, że ​​dużo punktów jest łatwiej zdobyć przy lepszym serwisie niż przed kursem. Zrozumienie, gdzie grać piłką po odbiorze serwisu, było bardzo pouczające. Denerwuje to i zaskakuje przeciwników podczas meczów.

Praca bandeja był dla mnie korzystny, nawet jeśli użycie nie jest jeszcze wystarczająco skuteczne. Przede wszystkim musisz pomyśleć o ułożeniu każdej piłki i pozycji ciała przed każdym uderzeniem. To przyjdzie z czasem. Jeśli chodzi o uderzenia, dobra lekcja na temat umieszczania piłki pod piłką i tego, jak grać nią z właściwym obszarem, którego należy szukać. To jest dobre w meczach.

Dyskutowano także o grze bezpośredniej, która wówczas miała charakter dość fizyczny. To dobra lekcja poruszania się w zależności od tego, jak piłka dotrze. Kilka poznanych ćwiczeń rozgrzewkowych doskonale sprawdza się w towarzystwie przyjaciół przed rozpoczęciem sesji. Podsumowując, był to dobry staż, który warto było odbyć u bardzo uważnych i profesjonalnych ludzi. »

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.