Thomas Vanbauce zwierza się z powodów rozstania z Dorianem de Meyerem, przywołując rozbieżność celów i dążenie do życia według padel. Dzieli się swoją podróżą, przemyśleniami na temat ich duetu i przyszłymi ambicjami.

Podróż z Dorianem de Meyerem

„Dorian zabrał mnie na moją pierwszą grę padel. Zaczęliśmy razem brać udział w turniejach i walczyć przez rok, zanim zdobyliśmy razem pierwsze P100. Wspinaliśmy się po szczeblach rankingów i osiągnęliśmy bardzo wysoki poziom. Nasz najlepszy ranking we Francji osiągnęliśmy we wrześniu 2022 r., zajmując 10. miejsce, co jest wspaniałe, ponieważ nigdy nie byśmy sobie tego życzyli; to był sen.

Właściwie, kiedy zaczynamy grać padel, nie mówimy sobie, że nie możemy być 10. Francuzem i być na progu francuskiej drużyny i to jest właśnie piękne. To dość emocjonujący czas, przyznaję, że wciąż nie zdaję sobie sprawy, że to już naprawdę koniec. Pewne jest to, że kurs jest wspaniały i że codziennie zapisalibyśmy się, aby tego doświadczyć. Przeżyliśmy razem niesamowite chwile, a dzielenie się przyjaźnią poza boiskiem i na boisku sprawiło, że wszystko stało się jeszcze większe.

Czynniki separacji 

„Szczerze mówiąc, myślę, że czynniki odpowiedzialne za tę separację pochodzą ode mnie. Musiałem przełamać tę złą dynamikę, która utrzymywała się przez kilka miesięcy, podczas której nie osiągaliśmy wspólnych wyników, ani na arenie międzynarodowej, ani nawet we Francji. Mieliśmy trudności ze znalezieniem chemii na boisku i osiągnięciem konkurencyjnego poziomu gry zespołowej. Indywidualnie czułem postęp po mojej stronie w okresie przygotowawczym. Zrobiłem dużo przygotowań fizycznych i padel od grudnia do lutego. Dorian oczywiście też to zrobił, ale rezultaty nie były zgodne z tym postępem.

Powiedziałem sobie, że aby wznowić działalność naszego zespołu, rozegramy kilka turniejów osobno, aby móc lepiej zacząć razem, ale od chwili, gdy podjąłem decyzję o zorganizowaniu kilku turniejów na arenie międzynarodowej bez niego, znaleźliśmy się w trudnej sytuacji. wyjątkową pozycję, ponieważ zawsze chcieliśmy grać razem, motywowani naszą przyjaźnią. Myślę, że kierowały nami pewne rzeczy, które różniły się od chwili, gdy staliśmy się profesjonalistami. Kiedy byłem profesjonalistą, ekscytowało mnie to, że mogłem odnieść sukces, oczywiście indywidualnie, ale także zbiorowo z Dorianem, ponieważ mój projekt był z nim. Podjąłem jednak decyzję o kontynuowaniu z nim współpracy, ponieważ wierzę, że Dorian de Meyer i Thomas Vanbauce mogą razem przejść do francuskiej drużyny, pokonać najlepszych i mieć przyszłość na arenie międzynarodowej.

VANBAUCE DE MEYER

Pod koniec tego roku, wraz z wynikami, jakie osiągnęliśmy, coraz częściej pojawiało się pytanie i nie mam problemu z myślą, że moglibyśmy odnieść sukces osobno, ponieważ celem jest to, abyśmy obaj odnieśli sukces. Zawsze będę za nim, za jego projektem. Mocno wierzę, że mu się uda, a on, jak sądzę, chciał, żebyśmy oboje odnieśli sukces albo nic. To właśnie go poruszyło.

Mieliśmy cele, które były nieco inne od momentu, gdy staliśmy się profesjonalistami. Przed fazą profesjonalną pytanie nie pojawiało się, ponieważ graliśmy razem, ponieważ chcieliśmy razem grać i podobało nam się to. Nie było żadnego istotnego horyzontu. Od chwili, gdy staliśmy się profesjonalistami, moim celem było odnieść sukces i spróbować zarobić na życie padel. Ważne jest, abym odniósł sukces zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i francuskim, będąc w francuskiej drużynie, i zapewnię sobie środki, aby to osiągnąć.

Na poziomie krajowym

„To dość delikatne, ponieważ myślę, że tak naprawdę boli nas świadomość, że nie nadajemy na tych samych falach, jeśli chodzi o cele w stosunku do padel. To, co z tego wyszło, było swego rodzaju rozczarowaniem i myślę, że to zepsuło coś w naszym duecie. Myślę, że nie widzielibyśmy siebie grających na arenie międzynarodowej z kimkolwiek innym, a potem wracających do Francji, aby ponownie grać razem. W tym przypadku tak naprawdę albo gramy razem, albo nie gramy razem. Zawsze domyślnie odmawialiśmy gry ze sobą. W każdym razie zawsze domyślnie odmawiałem gry z Dorianem i naprawdę chciałem, żeby był to wybór od chwili, gdy chciałem zostać profesjonalistą.

I prawdą jest, że ostatnio ze względu na wyniki potrzebowałem małej zmiany i odnalezienia się jako zawodnik. Nie mam wystarczającej perspektywy na sytuację, ale pierwsza turniej w Dubaju Jak dotąd sprawdzało się to dla mnie całkiem nieźle.”

Doriana de Meyera i Thomasa Vanbauce’a

Mistrzostwa Francji 

„Szkoda, że ​​ze względu na nasz ranking musimy przejść przez mistrzostwa regionalne. To znaczy, że jestem 37. Francuzem, podczas gdy obecnie jestem 251. na świecie i nie korzystam z asymilacji. Jeśli chcę się zasymilować, będę 50. Francuzem, co wydaje mi się dość odbiegające od tego, jak trudno jest znaleźć się pomiędzy 300 a 250 miejscem na świecie.

Tak naprawdę nie przechodzimy bezpośrednio przez fazę kwalifikacji. 12 drużyn kwalifikuje się bezpośrednio, a my nie jesteśmy jedną z tych 12 drużyn, więc musimy przejść przez fazę regionalną. Uważam to za całkowicie odbiegające od normy, ponieważ profesjonalizujemy się i gramy na arenie międzynarodowej właśnie po to, aby faworyzować poziom międzynarodowy, a we Francji spotyka nas kara. Jesteśmy zmuszeni grać w mistrzostwach regionalnych, podczas gdy inni nie.

Jeśli chodzi o tę imprezę, mistrzostwa Francji były początkowo bardzo ważnym celem w moim sezonie. Wiem, że później odbędą się mistrzostwa świata i myślę, że mistrzostwa Francji będą dobrym sposobem na dokonanie selekcji również do mistrzostw świata. Jednak tak naprawdę nie nakładam na siebie żadnej presji w związku z mistrzostwami Francji. Chcę się tylko cieszyć, dzielić tę chwilę po raz ostatni z Dorianem, bo tylko na to zasługujemy. Biorąc pod uwagę historię, którą wspólnie stworzyliśmy i wszystko, czego doświadczyliśmy, jest to minimum. Chcę po prostu cieszyć się możliwością bycia z nim na torze po raz ostatni podczas mistrzostw Francji i mając nadzieję zakwalifikować się do mistrzostw regionalnych”.

Program i jego partner na przyszłość

„Grałem w Londynie z Nicolasem Rouanetem z różnymi wynikami i nie bez powodu graliśmy z bardzo silną parą, która wygrała FIP na Litwie. W przyszłym tygodniu jadę do Monako, aby ponownie wziąć udział w turnieju z Maxime Jorisem. Fakt, że dobrze poszło z Maxime'em w Dubaju, że dobrze się dogadujemy i że ma międzynarodowy projekt, sprawia, że ​​myślę o możliwości kontynuowania współpracy z nim, ale na razie pozostaje to pomysłem. ”

Meyera Vanbauce’a

Cele i ambicje na rok 2024

„Tak, wczoraj dokładnie dowiedziałem się, że zostałem wybrany na kurs preselekcyjny do reprezentacji Francji, który odbędzie się na początku maja; To dobra wiadomość. Nie miałem specjalnego celu, aby znaleźć się w drużynie Francji w lipcu na Mistrzostwach Europy. Moim celem było znalezienie się w listopadzie w drużynie Francji. Ale poza tym oczywiście, jeśli mi się uda, w tym roku przeprowadzę selekcję, ponieważ odnowienie składu zostanie dokonane, biorąc pod uwagę, że Jérémy Scatena i Benjamin Tison zatrzymali się na wysokim poziomie; są miejsca, które trzeba zająć. Oczywiście mam swoje karty do rozegrania i zrobię wszystko, aby tam być i zasłużyć na to miejsce.

W zeszłym roku moim celem było znaleźć się w pierwszej 200-tce na świecie, czego nie udało mi się osiągnąć. Dlatego w tym roku wracam do tego celu i gram w jak największej liczbie turniejów FIP. Jeśli chodzi o poziom, celem byłoby pokonanie drużyn, które na papierze są silniejsze ode mnie. Na razie mamy dobry początek, ponieważ po ostatnim turnieju wciąż pokonaliśmy drugiego rozstawionego (Inzerillo/Vives). Pokonanie członka francuskiej drużyny nie zdarzało mi się już od dawna. Cofa się do września 2 roku, kiedy wygraliśmy z Dorianem w finale P2022 przeciwko Maxime Moreau i Matthieu Armagnacowi.

Są to głównie cele dotyczące poziomu gry, stawianie na ważne mecze, a nie cele związane z rankingiem, ponieważ patrzymy na to trochę międzynarodowo: ranking nie ma w tej chwili większego znaczenia. Nadal istnieją zespoły, które z powodu przejścia zajmują słabe miejsca w rankingach World Padel Tour /FIP/ Premier Padeli inni, którzy są trochę zdeklasowani, ponieważ bardzo szybko zagrali w torze FIP; nadal jest trochę niezrównoważony. Celem będzie stopniowe wspinanie się po szczeblach rankingów, wygrywanie ważnych meczów i bycie w drużynie francuskiej.

Doriana Massy’ego

Nowy zwolennik padel, Fascynuje mnie ten dynamiczny sport, który łączy w sobie strategię i zwinność. znajduję w padel nową pasję do odkrywania i dzielenia się z Tobą na Padel Magazine.