Au 4PADEL bordeaux gdy Cupra Padel-Point Tour, przeprowadziliśmy wywiad z Thomasem Vanbauce’em tuż po rozmowie z jego partnerem Dorian deMeyer.

Odkrycie padel aż do francuskiej pierwszej dziesiątki z Dorianem

"To jest Dorian, któremu mnie przedstawił padel w 2017 roku, bo obok jego pracy otworzył się klub: Big Padel. Po dwudziestu latach gry w tenisa (miejsce 3/6) miałem poczucie, że zakończyłem przygodę z tym sportem. Chciałem odnowienia i padel przybył. Pierwszy raz na boisku był wyjątkowy, ale nie poddaliśmy się. Już po kilku grach byliśmy całkowicie uzależnieni i graliśmy przez cały czas.

„Nasza przyjaźń z Dorianem była kontynuowana na torze. Fajna anegdota: przez pierwsze trzy wspólne turnieje za każdym razem się kłóciliśmy i schodziliśmy z boiska bardzo wściekli. Zajęło nam dwa dni, aby ponownie porozmawiać, w końcu odnaleźliśmy się i nigdy więcej się nie opuściliśmy. Nie chcę rzucać kwiatów, ale trochę nalegałem, żeby znów się z nim bawić i znowu brać udział w turniejach. Ostatecznie myślę, że się to opłaciło i rzeczywiście bardzo dobrze się uzupełniamy na torze, a nasza przyjaźń jest szczęśliwa: nie jest to domyślna współpraca.

„We wrześniu 2022 r. osiągnąłem swój najlepszy ranking: 10. miejsce we Francji”.

Eksperymenty z innymi graczami

„Kiedy Dorian doznał kontuzji, grałem z nim Loïc The Panse, Yann Auradou et Ludwik Anuluj : trzy zupełnie różne i zupełnie różne doświadczenia Doriana. ÇDobrze mi to zrobiło, bo w końcu mogłem zdefiniować siebie jako gracza indywidualnie, podczas gdy wciąż myśleliśmy jako para z Dorianem. Naprawdę mi to pozwoliło zyskać wiarę w moje umiejętności i jako gracza, wziąć na siebie odpowiedzialność, czy to taktyczną, czy to w zakresie wyborów, czy w zakresie komunikacji. To doświadczenie uczyniło mnie lepszym pod względem mentalnym i pod względem gry.

Jean-Thomas wnosi do nas dużo spokoju

„Przez cały ten okres, kiedy Dorian nie mógł grać, JT miał tylko mnie. Byłem dość uprzywilejowany. Dużo pracowałem nad obroną, co jest jednym z moich słabych punktów. Naprawdę dodał mi pewności siebie. To ktoś, kto doświadczył przed nami wysokiego poziomu, daje nam dużo spokoju ducha w związku z naszymi wynikami, które niekoniecznie były takie, jakich oczekiwano w tym roku. Jego podsumowania dodają nam otuchy i dobrze nam służązwłaszcza gdy porażki są ciężkie. On też nie waha się powiedzieć nam, co jest nie tak, aby dostać się do nas, nie ma żadnego filtra między nami".

Skoncentruj się na rankingu międzynarodowym i „Francji według drużyn”

„W tym roku rozpoczęliśmy działalność międzynarodową z Dorianem, obecnie to robię 294. miejsce na świecie a celem jestosiągnąć na koniec roku 200. miejsce. Przez cały listopad wybieramy się na amerykańską trasę koncertową z 3 lub 4 turniejami. Celem jest zdobycie jak największej liczby punktów, aby awansować w rankingach i dostać się do czołowych miejsc w niektórych turniejach FIP. Wracając do Francji, zaatakujemy przygotowania do drużynowych mistrzostw Francji który odbędzie się w Tuluzie w dniach 8-10 grudnia, gdzie mamy drugie miejsce do obrony i chcemy powalczyć o tytuł Mistrzów Francji po All In lub inną drużynę. Jest to bliskie naszemu sercu z Dorianem, ponieważ zaczynaliśmy od Wielkiego Padel i chcemy jak najlepiej reprezentować nasz klub i podziękować mu za wsparcie.”

Staż we francuskim zespole: mieszane doświadczenie

„Dowiedziałem się, że zostałem wybrany kurs przygotowawczy do Mistrzostw Świata w Dubaju, bez Doriana. Było to dla mnie bardzo szczególne uczucie, ponieważ jednocześnie cieszyłam się ze swojego szczęścia indywidualnie, ale jeszcze bardziej byłam zawiedziona, że ​​nie było nas tam oboje. Trudno było mi cieszyć się tą chwilą.”

„Pomimo tego, było naprawdę świetne doświadczenie. Poczułem się naprawdę komfortowo, słuchając wszystkich rad. Jeśli chodzi o poziom gry, może nie był to mój najlepszy moment, ale myślę, że nadal byłem wierny temu, kim jestem i szanowałem wartości, które wyznaję na boisku. To była najważniejsza rzecz dla mnie jako gracza. Teraz, kiedy tego spróbowałem, oczywiście chcę więcej, Chcę założyć ten kostium kąpielowy. Właśnie dlatego trenujemy każdego dnia: aby przeżyć takie chwile.

Paryż Główne kontrowersje: „ wild-card nie jest zasłużone, jest wymagane”

„Szczerze mówiąc, zupełnie się tego nie spodziewałem. Byłem naprawdę przekonany, że poziom gry i nasza międzynarodowa pozycja w rankingu oznaczają, że na to zasłużymy wild-card. Byłem wtedy zły na tych, którzy podjęli tę decyzję, częściowo na Pabla Aymę.

"Niestety nie ma żadnych zasług w sporcie, to okrutne, tak właśnie jest. Trzeba dokonać wyboru, na razie to nie dla nas. Ale naprawdę chcę mieć pewność, że jako zespół i jako jednostki, Dorian i ja, będziemy naprawdę tak czyści, jak to możliwe i naprawdę prosto w buty. Nie mamy sobie nic do zarzucenia i zawsze postępowaliśmy słusznie. Teraz musimy to zaakceptować i iść dalej. I jak bardzo dobrze powiedział JT: "nie będziemy już musieli polegać na wild-card, trzeba po prostu przystąpić do tych turniejów z punktami i poziomem gry.""

Cechy i wady Doriana

"Jego spokój w obronie. Przyzwyczaiłem się, że wszystko przywraca. Na boisku widzimy, jak publiczność oklaskiwała, myśląc, że sprawa się skończyła, a Dorian przywraca nas do rajdu. Mam pełne zaufanie do jego jakości jako obrońcy, jest niesamowity”.

„Absolutnie chcę to mieć jego wolej z bekhenduTo dla niego naprawdę mocna strona i jeśli uda mi się ją zdobyć, będę ją podpisywał codziennie”.

„A wady? Naprawdę, stawiasz mnie w takiej sytuacji... Kiedy jest trochę gorąco i nie gramy dobrze, onmasz tendencję do lekkiego opuszczania głowy. ÇNa mnie to nie robi wrażenia, ale naprawdę mam wrażenie, że to mobilizuje przeciwników. Musimy nad tym popracować.”

Lea Deutsch

Pasjonat Padel od 2018 roku z licznymi doświadczeniami w komunikacji i tworzeniu treści, chcę dzielić się z Wami moją pasją poprzez moje teksty.