Benjamin Tison i Adrien Maigret wykazali się powagą w starciu z Maxime Forcinem i Maxime Jorisem, dwoma solidnymi przeciwnikami. Benjamin mówi, że był pod wrażeniem poziomu gry ich przeciwników, który uważa za doskonały. „Dzięki Adrienowi szybko ewoluowaliśmy na boisku, odnosząc wspaniałe zwycięstwo w dwóch setach, wsparte doskonałą postawą i wspólnym celem: zostać mistrzem Francji. Aby osiągnąć ten cel, do wygrania zostały nam jeszcze tylko cztery sety. »

Adrien wspomina, że ​​często mierzył się z Maxime Forcinem, który poniósł dwie porażki z rzędu, ale dodanie Benjamina jako partnera „zmienia sytuację”. Jeśli chodzi o Maxime'a Jorisa, intensywne szkolenie w Big Jet Academy pozwoliło mu poczynić ogromne postępy w ciągu zaledwie kilku miesięcy.

W obliczu dwóch defensywnych przeciwników Benjamin i Adrien, obaj bardzo ofensywni gracze, potrafili dostosować się do trudnych warunków panujących w klubie. Benjamin dodaje: „W takich warunkach poziom jest jednolity, co prowadzi do bardzo zaciętych meczów z wyrównanymi wynikami. To świetnie wpływa na rozwój padel ; poziom języka francuskiego stale się poprawia, oferując wysokiej jakości spotkania. »

Najważniejszym wydarzeniem turnieju był spektakularny powrót Adriena, do którego zachęcał jego trener Johan Bergeron, mimo że był przekonany, że nie trafił w swój strzał. Benjamin, pozostawiony sam na boisku, dzielnie walczył, zanim przegrał w tym punkcie.

Jeśli chodzi o półfinał z Bastienem Blanqué i Thomasem Leygue, chłopcy są niecierpliwi. „Jesteśmy zachwyceni możliwością zagrania w tym półfinale z Bastienem i Thomasem, faworytami i obecnymi mistrzami Francji. Aby osiągnąć nasz cel, musimy pokonać wszystkich naszych przeciwników. Jeśli nie będziemy zmotywowani do tego typu meczów, równie dobrze możemy przestać. padel od razu ! »

Na koniec Benjamin wyraża wdzięczność swojemu trenerowi Johanowi, przyznając, że nie jest łatwo go trenować: „Boli mnie głowa. Będzie przy nas, przeżywając z nami tę piękną historię. »

Aby śledzić turniej, odbywa się on tutaj:

Mistrzostwa Francji 2023: na żywo, programowanie, tabele, wyniki… | Padel Magazine

Lea Deutsch

Pasjonat Padel od 2018 roku z licznymi doświadczeniami w komunikacji i tworzeniu treści, chcę dzielić się z Wami moją pasją poprzez moje teksty.