AleA1 Padel właśnie opublikował swój kalendarz na 2023 rok, czekamy na tzw World Padel Tour et Premier Padel Zrób to samo.

FIP publikuje kalendarz… bez Premier Padel !

Międzynarodowa Federacja padel opublikowany projekt kalendarza na 2023 rok, w którym nie ma stempla turniejowego Premier Padel, nowy oficjalny tor FIP.

Wydaje się to jednak całkiem logiczne. Rzeczywiście, gracze są nadal w kontraktach z World Padel Tour (do końca sezonu), Premier Padel jest zmuszony czekać, aż WPT ustali wszystkie swoje daty, aby móc ustawić własne. W każdym razie tak było w zeszłym sezonie i wyobrażamy sobie, że tak samo będzie w tym roku.

Panorama WPT Miami Open Blockchain
Sezon WPT 2022 został wznowiony 21 lutego w Miami.

Sytuacja znana już po stronie WPT

Dziś jest 17 stycznia i ok World Padel Tour wciąż nie opublikował swojego oficjalnego kalendarza. Niektóre daty zostały już podane (przez sam obwód lub przez inne media), ale na razie informacje są destylowane w dribach i szarościach.

Wciąż możemy sobie wmawiać, że to całkiem normalne. Rzeczywiście w 2019 rok bez pandemii i bez Premier Padel, obwód czekał do 21 stycznia, aby ogłosić swój oficjalny kalendarz. Ale pierwszy turniej odbył się w marcu, dwa miesiące później! Tam jest regeneracja spodziewać się za nieco ponad miesiąc... Sytuacja w końcu przypomina tę z zeszłego roku, kiedy WPT opublikowało swój kalendarz jeszcze 21 stycznia, ale tym razem na poprawę miesiąc później! Czy 21 stycznia tego roku znów będziemy uprawnieni do publikacji oficjalnego kalendarza?

Po co przeciągać?

Dlaczego tor zarządzany przez Setpoint Events SA nie podaje swoich terminów wcześniej? Po pierwsze, możemy myśleć, że chodzi o unikanie zmian w programie w jak największym stopniu. Tam są już jeden, a jeśli w ciągu ostatnich dwóch lat daty podlegały zmianom z powodu kryzysu zdrowotnego, teraz myślimy, że jest to być może konkurencja z Premier Padel co może powodować problemy. Rzeczywiście wyobrażamy sobie, że niektórzy organizatorzy zastanawiają się lub zastanawiali się, który obwód faworyzować, opóźniając cały proces. Poza tym, World Padel Tour utraciwszy monopol, mówimy sobie, że negocjacje z niektórymi organizatorami turniejów są z pewnością trudniejsze i że to też może zaważyć na szali.

Po drugie, nie ujawniając terminów, WPT wywiera niejako presję na nowy oficjalny tor FIP, który będzie zmuszony opublikować swój harmonogram w ostatniej chwili. Jeśli wyobrazimy sobie, że gracze są na bieżąco informowani o możliwych terminach przez PPA (stowarzyszenie graczy), mówimy sobie, że będzie to z konieczności bardziej skomplikowane dla publiczności, która zamierza pojechać na pierwsze turnieje. Rzeczywiście, nie jest łatwo zorganizować się w tak krótkim czasie. Wyobrażamy to sobie, biorąc pod uwagę napięte relacje między nimi World Padel Tour et Premier Padel, wszystkie strzały są dozwolone na tym poziomie…

Jeśli ta sytuacja jest oczywiście godna ubolewania, kibice mogą być spokojni, ponieważ już wkrótce powinniśmy wiedzieć, jak będzie wyglądał sezon 2023 po stronie tych dwóch torów!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !