Pytanie pojawia się regularnie podczas turniejów padel, szczególnie w kategoriach P500 i P1000: czy gracze naprawdę chcą meczów rankingowych?

Kiedy P1000 z Pau, który miał miejsce w ten weekend w Les Bruyères Sports Centre, problem ten powrócił.

Organizacja zrobiła wszystko, aby zapewnić, że: padel przez cały weekend i dla wszystkich graczy, w warunkach prawie nigdy nie spotykanych w turnieju na tym poziomie. Rzeczywiście, za 25 euro na gracza oferowane usługi były dość niesamowite. Sędzia zamiast:

  • Rejestracja turniejowa z minimum 4 grami w długim formacie
  • Sportowa masażystka
  • Dostęp do sali fitness i strefy relaksu: spa, hammam, jacuzzi

Z wyjątkiem tego, że dla Frédérica RICHEME, sędziego P1000, niektórzy gracze nie szanowali organizacji: " Co jeśli w końcu zaoferujemy te usługi na turnieje P100? żartuje.

Spróbujmy zobaczyć jaśniej.

Gracze nie kontynuują turnieju

Spójrzmy na kontekst: często zdarza się, że gracze po wyeliminowaniu z głównego losowania turnieju nie chcą rozgrywać meczów klasyfikacyjnych

Dla wielu z nich generalnie nie ma dużego zainteresowania księgowego. Rzeczywiście, zawodnik biorący udział we francuskim torze często woli wrócić do domu dzień wcześniej, wmawiając sobie, że zawsze będzie miał szansę zdobyć więcej punktów w kolejnych rozgrywkach, niż rozegrać kilka meczów klasyfikacyjnych na koniec.

Fred Richeme sędzia padel

Wynik :

  • Najpierw sędzia musi uporać się z licznymi pakietami, o których czasami w ostatniej chwili dowiaduje się.
  • Wtedy niektóre pary, które przygotowały się do gry w drabince i przybyły do ​​klubu, specjalnie nie mogą grać.
  • I wreszcie klub gospodarzy widzi, jak jego centrum jest opróżniane ze wszystkich graczy, którzy odchodzą zaraz po przegranej ” jak w tenisie niektórzy powiedzą...

« Po raz kolejny chodzi przede wszystkim o to, aby nie sprzeciwiać się padel i tenis. Są to dwa różne sporty z ich cechami, historią i kochamy je oba. Ale wniosek jest tutaj…” mówi nam Frédéric Richeme.

Jak chcemy zorganizować nasze turnieje?

« Le padel to sport, który tradycyjnie uprawia się przez cały weekend. Widać jednak wyraźnie, że w Top 100 jest wielu graczy szukających punktów za wszelką cenę i którzy nie chcą tego systemu..

Często byli tenisiści, są przyzwyczajeni do bezpośrednich eliminacji i nie chcą grać w meczach, w których do wygrania jest tylko kilka punktów. Ponownie, to nie jest recenzja. Pytanie brzmi, dokąd chcemy się udać, aby rozwijać te turnieje?” Fryderyk kontynuuje.

W obliczu tej obserwacji, którą można poczynić w wielu francuskich zawodach, pytanie brzmi, czy chcemy meczów klasyfikacyjnych, czy nie. Czy powinniśmy lubić tenis z turniejami pucharowymi?

„Czy jesteśmy pewni, że chcemy iść w kierunku tej formy turniejów? » pytanie kierownik francuskiego Padel Kupuj.

fred richeme francuski? padel sklep pau

Wyjaśnienie i/lub sankcja

Dla sędziego być może potrzebne jest jaśniejsze pozycjonowanie FFT w odniesieniu do tych meczów klasyfikacyjnych.

„Czy FFT chce kontynuować i zachęcać te mecze klasyfikacyjne dla atmosfery i filozofii tych zawodów? W takim przypadku być może powinno to sankcjonować graczy, którzy znikają bez ostrzeżenia...

Myślę, że potrzebne byłoby wyjaśnienie dotyczące instalacji i organizacji turniejów, w szczególności dla kategorii P500 i P1000. »

Pierre Leleu i Benjamin Berthelot Dorian i Thomas

Natychmiastowe rozwiązanie dla klubów

Czasami kluby i organizatorzy oferują inne zawody niezależne od turnieju głównego, na przykład w niedziele obok półfinałów i finałów P1000. Zwykle P500, co zachęca graczy, którzy przegrali w pierwszych rundach losowania głównego, do pozostania w klubie przez cały weekend. Co by było, gdyby rozwiązaniem było usystematyzowanie?

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.